Alžbeta Paulíková Správy

Zvolen si na Vianoce prichystal zaujímavú novinku: Vítať nás bude svetelná brána!

Vianočné sviatky sa blížia a mesto Zvolen chystá viaceré prekvapenia. Malým i veľkým zaručene oči rozžiari nová svetelná brána a to nie je všetko.

Ilustračný obrázok k článku Zvolen si na Vianoce prichystal zaujímavú novinku: Vítať nás bude svetelná brána!
Foto: Jaroslav Dodok

Všetky mestá na Slovensku sa v čase Vianoc premieňajú na čarovné miesta. Predbiehajú sa vo výzdobe, svetlách, či v ponuke vianočných dobrôt, ktoré si obyvatelia počas niekoľkých týždňov môžu vychutnať priamo na námestiach. Inak na tom nie je ani Zvolen.

Prekvapenia

Aj po minulé roky v centre mesta vždy v decembri vyrástla vianočná dedina so stánkami, dobrotami či zaujímavými výrobkami. Tento rok sa dedinka rozrastie – nielen veľkosťou, ale aj programom. Ako informuje hovorkyňa mesta Eva Ježovičová, vítať návštevníkov bude nová svetelná brána, ktorá zaručene rozžiari oči malým aj veľkým: „Len čo ňou prejdete, vstúpite do sveta, v ktorom znejú vianočné koledy a rozvoniava punč. Rýchlo tak zabudnete na starosti uplynulých dní a predvianočný zhon­.“

Zvolenčanov čaká tento rok navyše niekoľko prekvapení. „Chceli sme docieliť, aby návštevník, ktorý tam príde, získal pocit, že je v uzavretom priestore,“ vysvetlil viceprimátor Jaroslav Stehlík. Podľa neho bude v spolupráci s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Stredné Slovensko a Ministerstvom dopravy bohatšia aj ponuka programu – takmer každý deň si budete môcť vybrať z množstva vystúpení, koncertov, divadiel, studené dni sa rozohrejú tancom, spevom a zábavou. Všetko odštartuje už v prvý decembrový deň.

Po stopách Ľudovíta Štúra

Druhý decembrový týždeň sa vydáme po stopách Ľudovíta Štúra, ktorého pamiatku si na záver roka opäť pripomenieme. Vystopujeme ho vo filmových dokumentoch a filmoch, v ľudových piesňach, ale aj v tom, čo mal Ľudovít najradšej – v literatúre.

„Spomienky nebudú patriť len tejto historickej osobnosti, ale aj iným. Starý Zvolen si pripomenieme vďaka knihe Spomienky Zvolenčanov II, ktorá nadväzuje na úspešný prvý diel. Knižka sa bude krstiť 8.12. na námestí, potom bude nasledovať debata so spisovateľmi v Krajskej knižnici ĽŠ. Od tej chvíle bude možné knižku si zakúpiť v stánku na námestí alebo v Informačnom centre,“ uviedla hovorkyňa mesta Zvolen.

Ako uviedla Eva Ježovičová, Zvolenčanov rozhodne potešia aj tradičné vianočné trhy, ktoré vypuknú v piatok 11.12. rytierskou zabíjačkou priamo na námestí. „K hodovaniu budú hrať žiaci umeleckých základných a stredných škôl a Swing band. Vianoce sú časom rozprávok a tých bude v programe viac než dosť – vďaka Harry Teater, Divadla z domčeka, Divadla pod balkónom či miestnych ochotníckych súborov,“ uviedla hovorkyňa mesta.

Popri vianočnej dedine bude opäť otvorená aj zimná ľadová plocha, ktorá tento rok ponúka kurzy korčuľovania pre dospelých a zaujímavý program, zverejnený už čoskoro.

Môže vás zaujímať:

Silvestrovská noc vo Zvolene: Koniec roka oslávime ohňostrojom a poriadnou diskotékou!

Po roku si opäť užijeme krásnu náladu: Vieme, kedy sa Zvolen rozžiari vianočnou atmosférou!

Foto: Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM