Správy Samospráva

Zvolen bude mať nového viceprimátora. Poznáme jeho meno

Meno zástupcu zvolenskej primátorky Lenky Balkovičovej je už známe. Viac v článku!

Ilustračný obrázok k článku Zvolen bude mať nového viceprimátora. Poznáme jeho meno
1
Galéria
Zdroj: Mesto Zvolen

Zvolen bude mať nového viceprimátora. „Stane sa ním dlhoročný poslanec mestského zastupiteľstva a odborník na dopravu Vladimír Lupták. Jeho zameranie predznamenáva, že bude poverený riešením dopravy v meste, opravami ciest a chodníkov, zaoberať sa však bude aj otázkou ďalšieho využitia areálu Borovej hory. Vo funkcii bude pôsobiť na plný úväzok,“ uviedol Martin Svatuška, referent pre styk s verejnosťou, Mesto Zvolen.

„Od začiatku hovorím, že po mojej pravej ruke musí byť človek, ktorému plne dôverujem a ktorý bude dostatočne odborne zdatný. Musí zastrešiť aspoň jednu z priorít, ktorým sa budeme venovať v nasledujúcich štyroch rokoch. Vladimír Lupták spĺňa všetky moje požiadavky, som si istá, že bude vítaným doplnením tímu na mestskom úrade tak po ľudskej, ako aj odbornej stránke,“ ozrejmila svoju voľbu zvolenská primátorka.

Nový viceprimátor sa teda bude zaoberať predovšetkým dopravou, kde je výziev hneď niekoľko. „Urobím všetko pre to, aby sme uľahčili Zvolenčanom parkovanie ich vozidiel, pochopiteľne v tejto oblasti sa môj pohľad upiera najmä na sídlisko Západ. Určite sa dôsledne pozriem na problematiku MHD, veď zastaraný vozový park a pokles cestujúcich sú jasnými znakmi, že nie všetko je v poriadku. Ihneď chcem začať pracovať na dôslednom posúdení všetkých ciest a chodníkov a tiež naplánovať ich budúce opravy, aby Zvolenčanov čo najmenej trápili výtlky na cestách pre vozidlá i pre peších,“ uviedol Vladimír Lupták.

Okrem dopravy sa podľa slov Svatušku bude nový viceprimátor zaoberať aj témou využitia areálu Borovej hory. Má k nej blízko ako poslanec za obvod Podborová i ako občiansky aktivista, ktorý sa zasadil za jej návrat do majetku mesta.

Vladimírovi Luptákovi je zvolenská samospráva veľmi blízka. Deviaty rok je poslancom mestského zastupiteľstva, druhé volebné obdobie pôsobí ako predseda dopravnej komisie, aj predtým bol jej členom. V období rokov 1991 – 1998 pracoval na zvolenskom magistráte na pozícii referenta dopravy. Jeho odbornosť v tejto oblasti podčiarkuje vysokoškolské vzdelanie – vyštudoval Vysokú školu dopravy a spojov v Žiline, odbor prevádzka a ekonomika cestnej a mestskej dopravy. Funkcie viceprimátora sa ujme 1. februára.

Titul. foto: ilustračné

Zvolen bude mať nového viceprimátora. Stane sa ním Vladimír Lupták
1
Galéria
Zdroj: Mesto Zvolen
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM