Stanislav Černák Krimi Krimi

Zásah kukláčov v Hriňovej: Pri nočnej razii našli v kvetináčoch vyše 36 kíl marihuany!

V Hriňovej bolo mimoriadne rušno. Polícia tam totiž vykonala protidrogový zásah. Po akcii muži zákona obvinili mladého muža z Detvy (34) z nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok.

Ilustračný obrázok k článku Zásah kukláčov v Hriňovej: Pri nočnej razii našli v kvetináčoch vyše 36 kíl marihuany!
Foto: Slávka Kellová

Podľa informácií krajskej policajnej hovorkyne Márie Faltániovej, vyšetrovateľ vo Zvolene obvinil zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi, 34-ročného muža z Detvy.

„Obvinený sa od leta do 7. novembra prechodne zdržiaval v rodinnom dome v Hriňovej v časti Vrchslatina. V dome si zhotovil zariadenie slúžiace na pestovanie marihuany. V noci zo 7. na 8. novembra polícia v rodinnom dome vykonala domovú prehliadku, pričom našli a zaistili 191 rastlín v črepníkoch a aj elektrické zariadenie. Zaistený materiál bol zaslaný na expertízne skúmanie. Predbežné výsledky skúmania potvrdili, že ide o marihuanu s hmotnosťou viac ako 36 kilogramov. Zo zaisteného množstva je možné pripraviť niekoľko sto, obvykle jednorazových dávok,“ informovala o prípade Faltániová.

Obvineného muža z Detvy vyšetrovateľ umiestnil do policajnej cely po vykonaní procesných výkonov. „Páchateľ môže byť za tento zločin potrestaný odňatím slobody na 4 až 10 rokov,“ dodala krajská policajná hovorkyňa.

Foto: ilustračné

Pri nočnej razii V Hriňovej našli v kvetináčoch vyše 36 kíl marihuany!
18
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM