Stanislav Černák Rôzne

Zahraniční turisti a Zvolen: Naše mesto poznajú nielen Európania, ale aj Japonci

Zvolen poctili svojou návštevou v minulom roku mimo európskych návštevníkov najmä turisti z Japonska. Naše mesto, ale najviac navštevujú turisti z Česka.

Ilustračný obrázok k článku Zahraniční turisti a Zvolen: Naše mesto poznajú nielen Európania, ale aj Japonci
Zdroj: TASR

Každoročne prichádza pod Pustý hrad množstvo turistov. Najviac výletníkov je tradične spoza rieky Moravy. „Najčastejšie ku nám chodia českí turisti a návštevníci z Beneluxu,“ povedala Petra Bačková z Informačného strediska mesta Zvolen a pokračovala, „turisti z Belgicka, Holandska alebo Luxemburska zvyčajne mávajú voľný mesiac až dva, počas ktorých chodia po celej Európe a zvyknú sa zastaviť aj vo Zvolene.“

Najexotickejší sú Japonci

Na Zvolen je zvedavých viacero turistov z rôznych krajín. „Občas nás zvyknú navštíviť najmä Japonci, ale iných turistov z exotických krajín neevidujeme,“ prezradila Bačková. Do Zvolena zvyknú častejšie chodievať ešte aj Francúzi, ktorí majú svoje letné sídla na samotách v okolí Zvolena.

Na informácie o Zvolene využívajú zahraniční turisti najmä e – mailový kontakt. Služby sprievodcov využívajú väčšinou skupiny ľudí, ktoré už dopredu vedia, že prídu alebo vedia, že čo chcú navštíviť. „Vo Zvolene im napríklad naši lektori povedia o Zvolene a zámku a väčšinou im to aj stačí,“ ozrejmila Petra Bačková a dodala, „s tým, že by si pýtal sprievodcu jednotlivec som sa ešte nestretla, skupinky ľudí však zvyknú z času na čas o to žiadať.“

Návštevnosť stúpa najmä v lete

Zvolen navštevujú zahraniční turisti najmä v letných mesiacoch. „Letná turistická sezóna sa nám začína 15. júna a práve odvtedy nás počas leta najviac navštevujú turisti zo zahraničia,“ dodala Bačková.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM