Marcel Mojžiš Krimi

Útek mladíkov z protidrogového liečenia: Jakuba (16) už policajti vypátrali

Spoločný útek z resocializačného zariadenia! Až piati mladíci, ktorí sa liečili z drogovej závislosti, zobrali nohy na plecia a ušli. Teraz ich hľadajú muži zákona. Prvého z nich sa už podarilo nájsť.

Ilustračný obrázok k článku Útek mladíkov z protidrogového liečenia: Jakuba (16) už policajti vypátrali
Foto: Eva Viestová

Dvaja Banskobystričania, jeden Bratislavčan a dvojica Prešovčanov. Títo všetci naraz ušli z protidrogového liečenia v resocializačnom zariadení Návrat v Kráľovej pri Zvolene. Chlapci zobrali spoločne nohy na plecia v pondelok okolo 13.00 hodine.

V súčasnosti po nich pátrajú muži zákona. Vo štvrtok polícia v Bratislave už vypátrala jedného z nich: Jakuba Jozefa Krakovského (vo fotogalérii tretí od začiatku), ktorý ušiel zo zariadenia už druhý raz. Vypátraného chlapca si prevzal zamestnanec zariadenia.

Polícia sa na všetkých obracia so žiadosťou o pomoc a spoluprácu pri pátraní po zvyšných nezvestných:

Dávid Gráč (16) z Banskej Bystrice – ušiel už druhýkrát, je závislý na drogách (pervitíne) a už bol aj súdne trestaný. Je štíhlej postavy, má oválnu tvár, hnedé oči, čierne na krátko ostrihané vlasy, na ľavej ruke pri palci má vytetovanú hviezdu, vysoký je približne 170 centimetrov.

Lukáš Papcún (17) z Banskej Bystrice – užíval hlavne alkohol, ale aj drogy. Je zavalitej postavy, má oválnu tvár, modré oči, blond vlasy na krátko ostrihané, vysoký je približne 180 centimetrov, pri chôdzi je naklonený dopredu.

Juraj Kapasný (16) z Bratislavy – užíval drogy (marihuanu aj pervitín). Je štíhlej postavy, má oválnu tvár, tmavozelené oči, hnedé vlasy na krátko ostrihané, vysoký je približne 175 centimetrov.

Aleš Szabó (17) z Prešova – ušiel už druhýkrát, užíval hlavne alkohol, ale aj drogy (marihuanu). Je štíhlej postavy, má oválnu tvár, tmavohnedé oči, blond vlasy na krátko ostrihané, vysoký je približne 165 centimetrov, má kolísavú chôdzu.

Nikto z chlapcov by nemal mať u seba mobilný telefón, peniaze, ani iné cennosti. „Všetci nezvestní sú mladiství a podrobujú sa ochrannému liečeniu z drogovej, prípadne alkoholickej závislosti, na základe rozhodnutia súdu. Žiadame občanov, ak majú o nezvestných chlapcoch akékoľvek informácie, ktoré by nám mohli pomôcť pri ich vypátraní, aby ich oznámili na najbližšom útvare Policajného zboru, alebo na linku tiesňového volania č. 158,“ povedala krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Z protidrogovej liečebne naraz ušli až piati tínedžeri!
5
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM