Stanislav Černák Správy

Vojenský obvod Lešť bude menší: Časť pozemkov prevedú na Pliešovce

Hranice vojenského obvodu Lešť by sa mali v budúcom roku čiastočne zmeniť. Ministerstvo plánuje časť pozemkov na hranici vojenského obvodu previesť na obec Pliešovce. Vyplýva to z návrhu nariadenia vlády, ktorý je v súčasnosti v medzirezortnom pripomienkovom konaní.

Ilustračný obrázok k článku Vojenský obvod Lešť bude menší: Časť pozemkov prevedú na Pliešovce
Zdroj: TASR

Rezort obrany chce takto vyčleniť územie vo výmere 76 274 m2 čo predstavuje 0,05 % územia vojenského obvodu. „Zmena hraníc rieši lokalitu Zábava, kde sa nachádzajú najmä bytové domy, budova obchodu a služieb, administratívne budovy a areál stavebného dvora bývalých Vojenských stavieb štátny podnik Bratislava,“ uvádza sa v dôvodovej správe k materiálu.

Odčlenenie pozemkov nebude mať vplyv na výcvik

Rezort obrany tvrdí, že tieto pozemky už nepotrebuje. „Odčlenenie predmetnej časti územia vojenského obvodu nemá vplyv na výcvik ozbrojených síl Slovenskej republiky a na plnenie ďalších úloh obrany a bezpečnosti štátu, ktoré sa budú naďalej zabezpečovať na zostávajúcom území vojenského obvodu,“ konštatuje ministerstvo v dôvodovej správe. Pozemky navrhnuté na vyčlenenie sú mimo územia určeného prioritne na vojenské využitie.

Zámer ministerstva vyčleniť túto lokalitu bol prerokovaný s obcou Pliešovce, ktorá súhlasila s pričlenením tohto územia do jej katastrálneho územia.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM