Správy

Vo Zvolene je NEDOSTATOK mestských policajtov: Ako to chce RIEŠIŤ mesto?

Okrem toho, že mestskí policajti dohliadajú na verejný poriadok, chránia tiež životy obyvateľov a predchádzajú škodám na majetku.

Ilustračný obrázok k článku Vo Zvolene je NEDOSTATOK mestských policajtov: Ako to chce RIEŠIŤ mesto?
Zdroj: Mestská polícia Zvolen

Mesto Zvolen v súčasnosti pripravuje výberové konanie na obsadenie piatich pozícií mestských policajtov. Aktuálne ich má k dispozícii 33 z celkového počtu 40 miest. Pre TASR to uviedol hovorca mesta Martin Svatuška.

Požiadavky na uchádzačov

Okrem toho, že dohliadajú na verejný poriadok, chránia tiež podľa neho životy obyvateľov a predchádzajú škodám na majetku. „V priestoroch mestskej polície úspešne funguje chránené pracovisko, z ktorého je obsluhovaný celý kamerový systém,“ spresnil. Dodal, že už niekoľko rokov v ňom poskytujú možnosť uplatnenia ľuďom s ťažkým zdravotným postihnutím. „O to väčší počet policajtov môže pôsobiť priamo v uliciach mesta,“ objasnil.

Samospráva informuje, že pracovný pomer je na plný úväzok a požiadavkou na zamestnanca je úplné stredné vzdelanie s maturitou. Ďalšou je, aby mal uchádzač viac ako 21 rokov a mal prehľad v platných právnych predpisoch, ktoré sa vzťahujú na činnosť mestskej polície a samosprávy. Predpokladaný termín nástupu do práce je marec tohto roka. Žiadosť o účasť vo výberovom konaní môžu záujemcovia posielať do 16. februára na adresu zvolenského mestského úradu.

Pod dohľadom kamier

Mesto má v súčasnosti k dispozícii zábery zo 49 kamier, ktoré snímajú verejné priestranstvá 24 hodín denne. Postupne inštaluje ďalšie zariadenia podľa schváleného plánu rozvoja kamerového systému. Hovorca poznamenal, že minulý rok napríklad pribudli na zvolenských sídliskách tri kamery. „Jedna je umiestnená na Západe, jedna na Zlatom potoku a ďalšia na Podborovej,“ spomenul. V súčasnosti mesto hľadá možnosti externého financovania ďalšieho rozširovania kamerového systému. Svatuška doplnil, že je to veľmi nákladná záležitosť, najmä keď majú v pláne postupne osadiť ďalších približne 50 kamier.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne správy

Video: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM