Nicole Regecová Kultúra

VIDEO: Zvolenským námestím zneli známe hity. Famózna imitácia Müllera či Hammela

Zvolenčania sa vo veľkom zišli v centre mesta. Prilákali ich jedinečné hudobné čísla na pódiu aj obľúbená pochúťka. A my sme boli pri tom!

Ilustračný obrázok k článku VIDEO: Zvolenským námestím zneli známe hity. Famózna imitácia Müllera či Hammela
Foto: Nicole Regecová

Jún sa končí a s ním aj séria štyroch nedeľných podujatí, zvaných zvolenské korzá. Každý týždeň ste sa mohli zabávať na námestí až do večera. Posledná akcia bola spečatená vysokou účasťou obyvateľov mesta spod Pustého hradu. Pozrite sa, ako korzo prebiehalo.

Prvá júnova nedeľa bola prerušená v strede programu, keď moderátor podujatia Radoslav Kuric všetkých vyzval, aby sa schovali pred búrkou. Na druhom pokračovaní počasie už prialo viac a účastníkov rozosmialo vystúpenie spisovateľov – Braňa Jobusa a Jozefa Banáša. Predposledné korzo bolo venované zosnulej slovenskej legende folklóru – Zvolenčanke Márii Mázorovej. Štvrté podujatie sa konečne dočkalo slnečného počasia. Nieslo sa v znamení hudby, tanca a varenia.

Pódium bolo preložené do stredu námestia, no Zvolenčania si aj tak našli cestu. Účasť bola v skutku hojná. V detskej zóne sa najmladší bavili divadielkom, zatiaľ čo na pódiu už začal hlavný bod programu. Tým boli kuchári Habovci, zo známej televíznej relácie. Pripravili pomazánku, ktorú dali návštevníkom hneď aj ochutnať. Do varenia zapojili primátorku a pár mestských poslancov.

Vystúpila aj zvolenská tanečná skupina Romano Jilo, ktorá rozprúdila tanečnú zábavu. Po nej zaspieval najznámejšie slovenské a české šlágre spevák Samuel Lorinčík, z čoho sa tešili najmä dôchodcovia. Tí speváka s hlasom ako zvon vždy odmenili obrovským aplauzom. Hudobnou bodkou bola skupina Zvolenských vrchárov, ktorých si môžete pozrieť aj na videu. Počas akcie sa dokonca predával guľáš. Výťažok z predaja šiel na dobročinné účely.

Tvár korza, Radoslav Kuric, sa veľmi teší tohtoročnej akcie: „Aj keď sme každú nedeľu bojovali s počasím, nakoniec všetko dobre dopadlo. Ľudia sa zabávali, a to je hlavné. Teším sa, že sa z Nedeľného korza pomaly stáva júnová tradícia. Srdečne ďakujem všetkým, ktorí akciu podporili či sa jej zúčastnili.“

Fotky z posledného korza nájdete v našej fotogalérii. Pozrite si aj video, kde Samuel Lorinčík imituje známych českých a slovenských spevákov!

Čítajte tiež:

FOTO: Do Zvolena zavítalo retro: Historické autobusy priamo na námestí

Čo ponúka týždeň na prelome mesiacov? Zvolenčania majú na výber z atraktívnych ak­cií

Posledné nedeľné korzo v OBRAZOCH
53
Galéria
Foto: Nicole Regecová
Famózne vystúpenie Samuela Lorinčíka a Zvolenských vrchárov
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM