Nicole Regecová Kultúra

VIDEO a FOTO: Geniálny gitarista na námestí. Hra, ktorou si získal Zvolenčanov

Obdivuhodný talent, aký sa len tak nevidí. Na námestí vo Zvolene vystúpil gitarista, ktorý hrou na špeciálnej gitare ohúril ľudí. Zazneli hity ako Knockin' on heaven's door alebo Zbohom buď, lipová lyžka. Presvedčte sa sami!

Ilustračný obrázok k článku VIDEO a FOTO: Geniálny gitarista na námestí. Hra, ktorou si získal Zvolenčanov
Foto: Nicole Regecová

Druhé Nedeľné korzo potešilo mnohých Zvolenčanov, ktorí si spríjemnili víkend. Aj keď na začiatku podujatia počasie mierne štrajkovalo, neskôr sa vyčasilo a vystúpili všetci sľúbení umelci. Korzo bolo literárne ladené a vidieť ste mohli popredné tváre slovenských spisovateľov.

V nedeľu podvečer ste nemuseli sedieť doma a nudiť sa. Pripravené bolo tradičné júnové korzo, na ktorom ste sa mohli započúvať do rytmov živej hudby či dobre sa zasmiať historkami osobností slovenskej literatúry. Ani počasie už neprekazilo akciu, tak ako minule, kedy zastihol Zvolen obrovský lejak.

Akciu otvorilo vyhodnotenie kampane Do práce na bicykli. V súťaži Zvolenčania za mesiac najazdili dokopy 21 219,7 km, a tak ušetrili ovzdušiu 5 418,5 kg CO2. Nasledoval koncert zvolenskej kapely Definitívum, ktorá hráva piesne Deža Ursinyho a Jara Filipa. Základ skupiny pritom tvorí Marcel Daniš. Ten kedysi osobne hrával s hudobníkom Dežom Ursinym.

Za zvolenským Definitívom sa predstavila najznámejšia slovenská Japonka Denisa Ogino, ktorá do Zvolena pricestovala spolu so svojim malým synom. Denisa píše knihy o zážitkoch práve z krajiny vychádzajúceho slnka. Na hlavnom pódiu ju vyspovedal moderátor korza – Radoslav Kuric. Ogino si zaspomínala na svoj vzťah s Japoncom a aj to, ako jej zlomil srdce.

Ako ďalší prišli Zvolenčanom porozprávať o svojej tvorbe chlapci zo západného Slovenska. Presnejšie asi najprekladanejší spisovateľ Jozef Banáš a autor detských knižiek Braňo Jobus, ktorý dokonca zaspieval. Tí rozosmiali publikum historkami zo života. Zlatým klincom programu bol fenomenálny gitarista Peter Luha, ktorý sa len nedávno vrátil z Mexika, kde taktiež hrával. Jeho hra na špeciálnej gitare a spev sa rozprestierali námestím až do neskorých večerných hodín.

Tretie Nedeľné korzo vás bude čakať na Námestí SNP už 19. júna od 17:00.

Pozrite si videá geniálneho gitaristu a fotky z podujatia!

Čítajte tiež:

Obľúbený remeselný trh je späť. Zvolenčanov láka na raw čokoládu aj ďalšie dobroty

Výber najlepšieho, čo ponúka týždeň. Pestrý prehľad akcií vo Zvolene

Geniálny gitarista Peter Luha zahral nadčasové hity
4
Galéria
Druhé Nedeľné korzo v obrazoch: Hudba a humor
37
Galéria
Foto: Nicole Regecová
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM