Nicole Regecová Hokej

Veľkolepé oslavy 80. výročia zvolenského hokeja: Proti sebe sa postavia majstri

Onedlho čaká bryndziarov hotový hokejový sviatok. Na zimnom štadióne sa proti sebe postavia hráči, ktorí vybojovali tituly majstrov Slovenska. Na aké mena sa môžeme tešiť?

Ilustračný obrázok k článku Veľkolepé oslavy 80. výročia zvolenského hokeja: Proti sebe sa postavia majstri
Zdroj: TASR

Priaznivci hokeja sa môžu tešiť na jedinečné predstavenie, ktoré sa chystá na zimnom štadióne pod Pustým hradom. V rámci osláv 80. výročia pôsobenia zvolenského hokejového klubu sa proti sebe postavia tímy majstrov Slovenska z rokov 2001 a 2013.

Zlatí chlapci

Vo Zvolene sa však po rokoch zídu nielen hokejisti spomenutých dvoch mužstiev, na slávnosti sa zúčastnia viaceré známe tváre spojené so zvolenským hokejom. Bývalí i súčasní hráči niekoľkých generácií, funkcionári a ľudia, ktorí svojím dielom prispeli k napredovaniu tohto populárneho športu v našom meste.

Pozvanie dostali aj „zlatí“ chlapci trénera Zábojníka, štvornásobní víťazi 1. SNHL. Môžeme sa teda tešiť na Jána Podkonického a jeho spoluhráčov pánov Bačiaka, Tomanca, Letka, Chudobu, Longu, Trávníka a ďalších. Účasť potvrdila legenda slovenského hokeja Jozef Golonka a pozvánky odišli aj majstrom sveta, ktorí sú spojení so zvolenským klubom – Ladislavovi Čiernemu, Jánovi Lašákovi, Dušanovi Milovi, Petrovi Pucherovi, Vladimírovi Országhovi a Richardovi Zedníkovi.

Uvidíme, komu hráčske či trénerské povinnosti dovolia prísť pod Pustý hrad. To platí hlavne o členoch majstrovského kádra HKM z roku 2013, z ktorých väčšina je v rôznych kluboch v plnej príprave na novú sezónu.

Od ZTK po HKM

Na striedačkách by mali opäť stáť hlavní strojcovia majstrovských titulov, tréneri Ernest Bokroš a Peter Mikula. Aktéri exhibičného stretnutia ponúknu divákom ukážky svojho umenia, ktorým bavili tribúny nielen počas zlatých zvolenských sezón. Hráčov ako Jozef Čierny, Richard Šechný, Rastislav Rovnianek, Peter Klepáč, Jaroslav Török, či Róbert Pukalovič fanúšikovia iste radi znova uvidia na ľade a zaujímavé bude sledovať, na ktorej strane sa rozhodne nastúpiť súčasný asistent trénera Staša pri juniorskom tíme HKM, Kamil Mahdalík. On jediný získal ako hráč obidva tituly a keďže ide o exhibíciu a pobavenie fanúšikov, možno predpokladať, že si bývalý útočník zahrá za oba tímy.

Ľadový hokej vo Zvolene začal písať svoju kapitolu v 20-tych rokoch minulého storočia, no prvý oficiálny zápas odohralo mužstvo Zvolena až v roku 1932. Tohto roku si pripomíname 80 rokov odvtedy, čo sa ZTK prihlásil do súťaže Pohronskej župy, teda od roku 1936 štartuje nepretržite v hokejových súťažiach na Slovensku.

Zápas Majstrov pri príležitosti osláv tohto výročia sa uskutoční v sobotu 27. augusta 2016 o 15.00 h a vstup na zimný štadión je bezplatný. Oficiálny galavečer pre pozvaných hostí, ktorým zvolenský hokejový sviatok vyvrcholí, sa bude konať od 18-tej hodiny v Divadle Jozefa Gregora Tajovského.

Čítajte tiež:

Zvolenčanky zahviezdili na hokejbalovom turnaji. Domov sa vrátili ako víťazky!

Talentovaný Zvolenčan (20) v extralige: Na Slovensku sa volejbalom uživiť nedá

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM