Jakub Forgács Správy

V uliciach Zvolena pribudli červeno-biele kontajnery. Viete, na čo slúžia? FOTO

Už nemusíte čakať na mobilný zber. Unikátna sieť červeno–bielych kontajnerov sa rozšírila aj do nášho mesta.

Ilustračný obrázok k článku V uliciach Zvolena pribudli červeno-biele kontajnery. Viete, na čo slúžia? FOTO
2
Galéria
Zdroj: Mesto Zvolen

Od februára máme vo Zvolene k dispozícii 14 nových červeno-bielych kontajnerov na zber drobného elektroodpadu. Stávame sa tak stáva 20. mestom na Slovensku, v ktorom boli takéto kontajnery umiestnené. Informovala o tom Ľubomíra Honíšková, hovorkyňa mesta Zvolen.

„Hlavnou úlohou červeno-bielych kontajnerov je vytvoriť pohodlný systém zberu malých elektrospotrebičov, akými sú mixéry, mobilné telefóny, fény a pod., ktoré sa stali v domácnostiach nepotrebným odpadom. Kontajnery umiestnené v blízkosti domov sú pre občanov ideálnym miestom, kde môžu odovzdať elektrospotrebiče, s ktorými je nepraktické merať dlhú cestu na zberný dvor alebo čakať na mobilný zber,“ pokračovala Honíšková.

„Vo Zvolene aktívne pristupujeme k problematike ochrany životného prostredia a správneho triedenia odpadu.  Preto uvítame každý nový spôsob, ako v tomto smere udržať čistejšie mesto. V kontajneroch na elektroodpad vidíme veľkú výhodu hlavne v tom, že sú otvorené neustále a tak občanov viac motivujú k triedeniu v porovnaní s dochádzaním ku zberným dvorom,“ uviedla primátorka mesta Zvolen Lenka Balkovičová.

Elektroodpad a použité batérie obsahujú látky, ktoré pri nesprávnej manipulácií môžu spôsobiť znečistenie životného prostredia, preto nepatria zmesového odpadu, ale do triedeného zberu. „Červeno-biele kontajnery sú na Slovensku od roku 2016, aktuálne ich máme rozmiestnených 132 a pokrývajú 400 tisíc obyvateľov,“ uviedol Ronald Blaho, konateľ OZV Asekol SK, „podarilo sa nám prostredníctvom nich vyzbierať už takmer 50 tisíc kg malých elektrospotrebičov a batérií.“

V OBRAZOCH: Vo Zvolene pribudlo 14 kontajnerov na zber drobného elektroodpadu
2
Galéria
Zdroj: Mesto Zvolen
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM