Správy

V Očovej môžu využívať nový zberný dvor. Celkové náklady diela sa vyšplhali na vyše 160 000 eur

S výstavbou zberného dvora sa začalo v júli 2017. Kolaudačné rozhodnutie sa stalo právoplatným koncom marca 2018.

Ilustračný obrázok k článku V Očovej môžu využívať nový zberný dvor. Celkové náklady diela sa vyšplhali na vyše 160 000 eur
Zdroj: TASR

Nový zberný dvor odovzdali do užívania v uplynulých dňoch v obci Očová v okrese Zvolen. Vznikol za cintorínom pri mechanizačnom stredisku poľnohospodárskeho družstva na ploche 785 m2, na pozemkoch, ktoré obec odkúpila od súkromných vlastníkov. Na jeho výstavbu získala takmer 145 354 eur z Environmentálneho fondu. Spoluúčasť obce bola vo výške 7650 eur.

Ako uviedol starosta Očovej Ján Senko, s výstavbou zberného dvora sa začalo v júli 2017, kolaudačné rozhodnutie sa stalo právoplatným koncom marca 2018.

Obec však ešte musela na vlastné náklady vykonať prekládku vodovodného potrubia vrátane projektovej dokumentácie či geometrického zamerania z dôvodu zle evidovaných inžinierskych sietí na dotknutých pozemkoch a riešiť aj ďalšie problémy, ktoré z uvedeného dôvodu vznikli. S tým súviseli ďalšie náklady vo výške viac ako 8625 eur. „Celkové náklady diela sú tak viac ako 161 629 eur,“ pripomenul starosta.

Súhlas s prevádzkou zberného dvora vydal odbor starostlivosti o životné prostredie Okresného úradu vo Zvolene 29. mája 2018. Odovzdaný a prevzatý bude môcť byť len odpad, ktorý je uvedený v prevádzkovom poriadku. Zberný dvor je vybavený elektronickou váhou pre zisťovanie hmotnosti dovezeného drobného stavebného odpadu. Nie je určený pre odpad z podnikateľskej činnosti. Priestor je monitorovaný kamerovým systémom.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM