Stanislav Černák Kultúra

Akcia roka obrazom: Takto oslavovali Zvolenčania svoje veľké výročie

Od piatku Zvolen a Zvolenčania oslavovali vo veľkom! Mesto Zvolen si totiž pripomenulo 770. výročie obnovenia mestských práv. Počas celého víkendu bol pripravený naozaj bohatý program, v ktorom si každý prišiel na svoje. A my sme samozrejme boli pri tom.

Ilustračný obrázok k článku Akcia roka obrazom: Takto oslavovali Zvolenčania svoje veľké výročie
Foto: Stanislav Černák / Zdroj: TASR

Bohatý program vás čakal na každom kroku. Gro osláv samozrejme prebiehalo na zvolenskom námestí a v parku Ľudovíta Štúra. Program bol však pripravený aj na Zvolenskom zámku alebo v Lesníckom a drevárskom múzeu.

Program odštartoval už v piatok doobeda na Malej scéne v Parku Ľudovíta Štúra. Hlavné oslavy sa však začali o 18. hodine historickým sprievodom, ktoré pokračovali v divadelnú reminiscenciu Udelenie kráľovských výsad Belom IV. na hlavnom pódiu.

Ani premenlivé počasie neodradilo naozaj množstvo Zvolenčanov, ktorí sa prechádzali po celom meste. Súčasťou osláv a Malej scény v parku Ľudovíta Štúra bol aj jarmok ľudových remesiel. Hlavným ťahákom piatkového večera bola legendárna česká skupina Olympic, ktorá vylákala na Námestie SNP tisíce ľudí. Starí páni rockeri to stále vedia aj vo svojich rokoch a boli skvelou bodkou za prvým dňom osláv.

Padlo aj pár dažďových kvapiek, ale tých bolo skutočne len pár počas dňa a tak prvý deň týchto veľkolepých osláv dopadol na výbornú.Takúto veľkolepú akciu však treba raz vidieť ako stokrát o nej čítať, preto si radšej pozrite našu fotogalériu z prvého dňa osláv.

Už v pondelok počas dňa vám prinesieme fotogalériu zo sobotňajšieho dňa.

Oslavy 770. výročia Zvolena - piatok
33
Galéria
Foto: Stanislav Černák / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM