Stanislav Černák Správy

V Krupine postavili nové najomné byty, záujem ľudí je obrovský!

Do konca novembra by mali v Krupine na Špitzerovej ulici odovzdať 11 nových nájomných bytov. Sú to všetko jedno a dvojizbové byty. O ne je v meste medzi žiadateľmi najväčší záujem.

Ilustračný obrázok k článku V Krupine postavili nové najomné byty, záujem ľudí je obrovský!
Zdroj: Webnoviny.sk

„Ide o úplne nový projekt výstavby, keď je objekt zateplený a plne splynofikovaný,“ povedal primátor Krupiny Radoslav Vazan. Okrem toho je na budove typ novej strešnej krytiny, ktorý zabraňuje väčším únikom tepla. „To by malo priniesť nemalé úspory pre budúcich nájomníkov,“ podotkol Vazan.

Pri výbere nájomníkov budú uprednostňovať mladé rodiny

Projekt financovali klasickým spôsobom prostredníctvom úveru zo Štátneho fondu rozvoja bývania, z dotácie ministerstva výstavby a z vlastného spolufinancovania. Pri výbere nájomníkov sa bude prihliadať najmä na sociálne postavenie žiadateľov, ale uprednostňovať by sa mali aj mladé rodiny.

„Záujem zo strany obyvateľov o byty je veľký. V súčasnosti evidujeme 80 až 90 žiadostí,“ konštatoval Vazan. Okrem Krupinčanov žiadajú o byty aj obyvatelia okolitých obcí, ktorí získali prácu v rozširujúcich sa závodoch Lind Mobler a Wittur.

Prestavba ex škôlky

Mesto v súčasnosti pracuje aj na ďalších 16 nájomných bytoch, ktoré vzniknú prestavbou bývalej škôlky na Záhradnej ulici. V pláne je ešte výstavba jednej jedenásťbytovky.

Krupinská samospráva dnes spravuje celkom 108 nájomných bytov. Polovica z toho je na Špitzerovej ulici. Všetky boli pri tom postavené od roku 2007. Prvé nájomné byty v novodobej histórii mesta postavili ale ešte v roku 2003. Vyrástli na ulici Majerský rad v počte 44 bytov. O tri roky neskôr skolaudovali ďalších osem nájomných bytov a to na Hviezdoslavovej ulici. Nasledovala výstavba komplexu na Špitzerovej ulici. Štyri nájomné byty vznikli tiež prestavbou tzv. Farkašovského domu v roku 2010.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM