Stanislav Černák Správy

V Detve zrekonštruovali polikliniku. Mesto intenzívne hľadá lekárov

Letné mesiace využívajú v Detve na rekonštrukciu a modernizáciu tamojšej polikliniky. Zároveň je v zrekonštruovanej budove voľných niekoľko miest, do ktorých hľadajú lekárov.

Ilustračný obrázok k článku V Detve zrekonštruovali polikliniku. Mesto intenzívne hľadá lekárov
Zdroj: Dnes24.sk

Zámerom mesta je ponúkať občanom Detvy kvalitné zdravotnícke služby a lekárom chcú ponúknuť finančnú stabilitu. Mesto Detva sa podľa radnice snaží vytvárať podmienky na podporu zdravotnej starostlivosti a zdravotníckych zariadení v tomto podpolianskom meste a to aj napriek tomu, že nemá potrebné kompetencie v tejto oblasti. „Aktuálna rekonštrukcia a modernizácia Polikliniky pozostáva zo zateplenia obvodových múrov, výmeny vstupných dvier, opravy schodištia a dlažieb, a je financovaná z rozpočtu Mesta Detva,“ informovala Zvolen 24 hovorkyňa mesta Detva Zuzana Juhaniaková.

Detva prevzala budovu polikliniky do prenájmu v roku 2007 od vtedajšieho vlastníka BBSK. „Mesto urobilo tento krok z dôvodu zachovania zdravotníctva pod jednou strechou. V tom čase bol totiž záujem obchodníkov odkúpiť budovu od jej vlastníka BBSK,“ vysvetlila Juhaniaková.

„Odchod niektorých lekárov spôsobil poliklinike straty na nájmoch i energiách, preto Detva musela pristúpiť k prenájmu niektorých voľných priestorov v poliklinike aj pre subjekty, ktoré neposkytujú zdravotnícke služby obyvateľom,“ objasnila hovorkyňa mesta a pokračovala, „Mesto intenzívne hľadá lekárov do prázdnych ambulancií v budove polikliniky a chce, aby celá budova slúžila zdravotníctvu.“

Foto: Zuzana Juhaniaková (ilustračné)

V Detve zmodernizovali a zrekonštruovali polikliniku
5
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM