Jakub Forgács Rôzne Správy

Úchvatné spojenie prírody Podpoľania a folklóru. Vladimír natočil krásne časozberné VIDEO

Naša príroda nikdy neomrzí. Keď sa ju navyše podarí zachytiť na takomto časozbernom videu, očarí ešte viac. Veď pozrite sami!

Zdroj: YouTube.com

Zaujímavých videí z našej okolitej prírody ste na našom portáli mohli vidieť už niekoľko. Iba prednedávnom vydal Vladimír Šifra, fotograf z Popradu, úchvatné časozberné video s názvom „Krajina príbehov – Podpoľanie“.

Ako uvádza v popise videa, Podpoľanie je miesto, na ktorom cítite časy minulé. „Laznícke osídlenie na svahoch majestátnej Poľany, roztrúsené usadlosti uprostred polí a lúk. Terasovité políčka vytvárajú výnimočnú harmonickú krajinu a vy máte pocit, že sa nachádzate uprostred starých fotografií. Po stáročiach tvrdej práce tu stále vládnu tradície, zvyky a autentický folklór. Podobné obhospodarovanie pôdy sa na Slovensku či v Európe nájde len málokde,“ píše pod videom.

„Časozberné video zachytáva krajinu pod južnými a severnými svahmi Poľany, v častiach Hriňovských lazov a nad obcou Povrazník. Vzniklo z úcty k zachovaniu tradícií i k vnútornému vzťahu bohatstva tohto miesta, ktoré je pre mňa nevyčerpateľnou inšpiráciou,“ uvádza ďalej autor, ktorý vo videu použil autentickú podpoliansku folklórnu hudbu, dve skladby z CD Vrchárska pieseň – Roman Malatinec a muziky z Podpoľania.

Pozrite si v priloženej fotogalérii aj krásne zábery Podpoľania od Vladimíra Šifru!

V OBRAZOCH: Krásy Podpoľania zachytené na fotkách Vladimíra Šifru
8
Galéria
Foto: Vladimír Šifra
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM