Martina Jančiarová Kultúra

Stráviť víkend s knihou doma či v posteli? V uliciach Zvolena to cez voľné dni bude žiť

Ani sme sa nenazdali a po pracovnom týždni klope na dvere vytúžený víkend. Máte už naplánovaný program? Ak nie, odporúčame niekoľko podujatí vo Zvolene!

Ilustračný obrázok k článku Stráviť víkend s knihou doma či v posteli? V uliciach Zvolena to cez voľné dni bude žiť
Zdroj: TASR

VÝSTAVA STANISLAVA REMESELNÍKA

Počas celého leta, Krajská knižnica Ľudovíta Štúra

Výstava karikatúr a kresleného humoru Stanislava Remeselníka je sprístupnená od 2. mája a potrvá počas celého leta. V piatok bude výstava otvorená vernisážou v študovni a čitárni knižnice. Príďte sa zabaviť aj takýmto neobvyklým spôsobom.

IVANA MER (KONCERT)

13. mája 2016 o 20:00, Kafé Džezva

Piatok večer si môžete vychutnať s príjemnou melodickou hudbou, ktorú vám ponúka výnimočná speváčka Ivana Mer. Slovenská hudobníčka prinesie aj do nášho mesta kúsok zo svojej harmonickej hudby, ktorou unesie divákov do jej vlastného sveta plného pokoja.

POP&ROCK NIGHT

13. mája 2016, Nočný bar Hotela Poľana

Aj tento piatok si pre vás nočný bar Hotela Poľana pripraví poriadnu zábavu, v podobe komerčných rockových a popových hitov. Najväčšie evergreeny zahrá DJ JOLY a určite sa je na čo tešiť.

MARATÓN ŽENSKEJ DUŠE 2

14. mája o 10:00, Občianske centrum Západ

Celodenné podujatie v komunitnom centre na sídlisku Západ bude naozaj preplnené všelijakými činnosťami. Najväčším lákadlom je diskusia so speváčkou Tinou či koncert zvolenskej kapely L.U.S.K. Tešiť sa môžete na množstvo workshopov – správne držanie tela ako tajomstvo plochého brucha, workshop s rodinnými konšteláciami, filozofia „happy&healthy“ či špirála vlastnej prosperity. Bohatý bude aj sprievodný program. Môžete skúsiť nové líčenie, japonskú manikúru či ochutnať raw koláčiky a mnoho ďalšieho…

AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI

14. mája 2016 o 19:00, Dom kultúry Podborová

Je naozaj nemožné porozumieť ženám? Túto otázku si kladie väčšina mužov a odpoveď na ňu sa budú snažiť nájsť herci v zábavnej komédií, Aj muži majú svoje dni. Príďte si pozrieť návod štyroch mužov, ako vyriešiť dilemu: so ženami alebo bez nich?

WEEKEND CLUBBING

14. mája 2016 o 23:00, Ministry of Fun Zvolen

Ani túto sobotu vás miestny klub Ministry of Fun nenechá sedieť doma. Pripravenú majú, ako každý víkend, poriadnu párty. Počas noci do tanca budú hrať DJ MUSTEE a DJ IZZY.

LÚČNICA

15. mája 2016 o 18:30, DJGT

V nedeľu do nášho mesta zavíta legendárny spevácky a tanečný súbor, Lúčnica. V budove zvolenského divadla vypukne nefalšovaná ľudová zábava! Nenechajte si ujsť pravý slovenský folklór.

DETSKÁ CYKLISTICKÁ A BEŽECKÁ LIGA

15. mája 2016 o 10:00, Parkovisko obchodného domu NAY

Súťaž pre najmenších športovcov. Zúčastniť sa môžu deti do 10 rokov a ukázať, aké mladé talenty sa v nich skrývajú. Neváhajte a príďte aj vy s vašimi šikovnými ratolesťami! Súťaži sa v behu a cyklistike.

VÝSTAVA MALIEB MIROSLAVA BÁRDIHO

Počas celého týždňa, Stará radnica

Zaujímate sa o umenie a máte radi balady? V tom prípade je pre vás ako stvorená výstava Miroslava Bárdiho, ktorú možno navštíviť v mesiaci máj. Autor obrazov tvoril vo veľkej miere na tému balád, ktoré sa rozhodne oplatí vidieť. Ak ste tak ešte neurobili, výstava je pre vás otvorená v Starej radnici.

Čítajte tiež:

Nevšedný zážitok na železnici: Medzi Zvolenom a Bystricou bude premávať dobový vláčik

Romantický príbeh ako z rozprávky: Keď iba 18-ročný Zvolenčan požiada priateľku o ruku

Foto: ilustračne

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM