Stanislav Černák Správy

STOP územnému konaniu k priehrade: Vodohospodári to nevzdávajú, odvolajú sa!

Vodohospodárska výstavba (VV) š.p. sa voči včerajšiemu rozhodnutiu stavebného úradu vo Zvolenskej Slatine o zastavení územného konania k Vodnému dielu (VD) Slatinka odvolá v zákonom stanovenej lehote.

Ilustračný obrázok k článku STOP územnému konaniu k priehrade: Vodohospodári to nevzdávajú, odvolajú sa!
Zdroj: Webnoviny.sk

Ako uviedla hovorkyňa VV Diana Migaľová Baschierová, podnik zatiaľ nedostal žiadne oficiálne stanovisko príslušných úradov o zastavení územného konania. O zastavení konania včera média informovalo ochranárske Združenie Slatinka.

Požiadali o predĺženie lehoty

„Nakoľko počas územného konania vyvstali požiadavky na doplnenie údajov, ktoré podliehali časovo náročnému správnemu konaniu, VV požiadala v zákonom stanovenej lehote príslušný stavebný úrad o predĺženie lehoty na dodanie týchto podkladov, a to do konca roku 2013,“ prezradila hovorkyňa.

Konkrétne ide o materiál „Špecifikácia drevín rastúcich mimo lesa a vyčíslenie ich spoločenskej hodnoty pre katastrálne územie Slatina, Zvolenská Slatina, Môťová.“ Tento materiál bude podkladom pre žiadosť o súhlas príslušných orgánov ochrany prírody a krajiny (Obec Zvolenská Slatina, Mesto Zvolen) na výrub drevín rastúcich mimo lesa podmieňujúcich uskutočnenie stavby vodného diela.

Proces sa predlžuje

Ako pripomenula, príprava takej veľkej stavby, akou je vodné dielo Slatinka je náročný a dlhodobý proces. Podnik zabezpečuje priebežne všetky potrebné podklady, komunikuje so stavebným úradom a príslušnými obcami. „Námietkami ostatných účastníkov konania sa celý proces predlžuje,“ dodala.

V súčasnosti prebiehajú podľa plánu aj búracie práce v Slatinke, a to na základe dlhodobej komunikácie s nájomníkmi zastúpenými Združením Slatinka. Na základe statického posudku bolo nutné odstrániť niektoré nehnuteľnosti, ktoré sú v dezolátnom stave. Stavebný úrad v obci Zvolenská Slatina odstránenie týchto stavieb povolil.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM