Ľubomíra Karmanová Kultúra

Sprievod na počesť jedinej partizánskej prehliadky, no nielen to: Pozrite si celý PROGRAM dní mesta

Už najbližší víkend v rámci Dní mesta pripravuje Detva bohatý program, v ktorom si každý nájde to svoje. Slávnosti odštartujú spomienkovým stretnutím, predstaví sa Vojenská hudba, folklórne kolektívy, ale aj populárna skupina Vidiek. Perličkou programu bude zaiste retrocyklojazda.

Ilustračný obrázok k článku Sprievod na počesť jedinej partizánskej prehliadky, no nielen to: Pozrite si celý PROGRAM dní mesta
Zdroj: TASR

Už tradičným sprievodom a spomienkovým stretnutím účastníkov pri príležitosti 71. výročia konania jedinej prehliadky povstaleckých vojsk na našom území odštartujú v piatok 2. októbra Dni mesta Detva. Prehliadku tak, ako sa konala kedysi, priblížia obyvateľom a návštevníkom mesta vojenské a policajné zložky.

„Už od 11. hodiny si verejnosť môže pozrieť ukážky práce kynológov. Z pamätného miesta na Partizánskej ulici povedie od 13. hodiny slávnostný sprievod až na hlavné námestie,“ uviedla hovorkyňa Mestského úradu v Detve Zuzana Juhaniaková.

Na námestí bude po príhovoroch koncert Vojenskej hudby Banská Bystrica, vystúpi Spevokol senior a Detský folklórny súbor Ratolesť. Večer sa v Dome kultúry A. Sládkoviča uskutoční Magic show, ktorá je súčasne galaprogramom 2. ročníka festivalu modernej mágie.

V sobotu 3. októbra dopoludnia sa oficiálne otvorí Detviansky jarmok, na pódiu budú počas celého dňa vystupovať miestne a regionálne súbory a skupiny. O 19.00 h sa predstaví skupina Vidiek. „Medzi perličky sobotňajšieho programu bude patriť Retrocyklojazda na starých, ale aj novších bicykloch ulicami Detvy,“ pripomenula hovorkyňa.

Dni mesta Detva vyvrcholia v nedeľu 4. októbra slávnostnou svätou omšou vo Farskom kostole sv. Františka z Assisi. Počas sobotného a nedeľného programu bude kostol otvorený pre príležitostnú výstavu a výzdobu z plodov zeme. V Kultúrnom dome pri kostole bude od piatka do nedele 5. ročník výstavy prác seniorov s názvom Šikovné ruky starých mám a otcov a tiež 9. ročník výpestkov detvianskej základnej organizácie Slovenského zväzu záhradkárov.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM