Stanislav Černák Krimi

Smrť počas výcviku: Takto došlo k tragédii na Lešti...

Vieme ako došlo k včerajšej tragédii pri výcviku vo vojenskom priestore Lešť. S najväčšou pravdepodobnosťou sa pretrhlo lano, ktoré zlaňoval vojenský policajt (†40).

Ilustračný obrázok k článku Smrť počas výcviku: Takto došlo k tragédii na Lešti...
Zdroj: TASR

Vo vojenskom výcvikovom stredisku Lešť vo štvrtok pri výcviku zlaňovania zahynul vojenský policajt po tom, ako sa pravdepodobne pretrhlo lano.

Vojenský policajt (1973) zliezal tretí v poradí. Cvičili ostrý výsadok na strechu budovy. Prvý zliezal príslušník vzdušných síl, ktorý mal funkciu vysadzovača. Tento vojak bez problémov zlanil. Rovnako sa to podarilo aj vojenskému policajtovi, ktorý išiel po ňom. Problémy mal až ďalší vojenský policajt, ktorému sa údajne rozhojdalo lano a spadol. Informácia prvotných odhadov, že to mohlo byť zo 40-metrovej výšky, sa nepotvrdila. Padol z približne 20 metrov.

Zranenia utrpel aj ďalší vojak, miestna pracovníčka skolabovala

„Utrpel zranenia nezlučiteľné so životom,“ povedal riaditeľ Ústavu Špeciálneho zdravotníctva a výcviku MO SR Lešť Ján Zvonár. Tragickú udalosť potvrdil aj rezort obrany. Zranenia utrpel aj jeden vojak, ktorému lano popálilo ruky. Tento vojak bol pravdepodobne príslušníkom zložky, ktorá výcvik zabezpečovala. Po páde vojenského policajta skolabovala aj jedna miestna pracovníčka.

Úprimnú sústrasť vyjadrujú minister obrany Martin Glváč a premiér Robert Fico. „Predseda vlády bude pozorne sledovať vyšetrovanie tejto nehody,“ napísala Ficova hovorkyňa Beatrice Hudáková.

Foto: ilustračné

Zdroj: Webnoviny.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM