Správy

Sliač má nový rozšírený kamerový systém: Koľko stál mesto?

Prevádzkové náklady monitorovacieho systému budú hradené z vlastných zdrojov rozpočtu mesta.

Ilustračný obrázok k článku Sliač má nový rozšírený kamerový systém: Koľko stál mesto?
Zdroj: Dnes24.sk

Nový rozšírený a modernizovaný kamerový systém mesta Sliač vo Zvolenskom okrese stál 12-tisíc eur. Vyplýva to z publikácie projektu, ktorý zverejňuje samospráva na svojej oficiálnej webstránke.

Mesto Sliač sa v roku 2019 zapojilo do Výzvy Rady vlády SR pre prevenciu kriminality na financovanie projektov v oblasti prevencie kriminality. Prvú etapu projekt s názvom Rozšírenie a modernizácia kamerového a bezpečnostného systému v meste Sliač spustili do prevádzky na jeseň tohto roka.

Kamerový systém, z hľadiska monitorovania exponovaných území mesta a záznamu na záznamové médiá, pracuje podľa informácií mesta v nepretržitej prevádzke. Centrálny dispečing systému je inštalovaný v budove mestského úradu v priestoroch mestskej polície. Správcom kamerového systému je Mestská polícia Sliač, ktorá na monitorovanie verejných priestranstiev dohliada.

„Snímanie a následné uchovávanie záznamov kamerového systému bude len na účely ochrany verejného poriadku, bezpečnosti, odhaľovania kriminality, ochrany zdravia osôb a majetku,“ uvádza publikácia s tým, že získavanie obrazových materiálov je pre ich ďalšie použitie. „Je to na účely trestného, respektíve priestupkového konania, na základe dožiadania oprávnených orgánov,“ dodáva. Prevádzkové náklady monitorovacieho systému budú hradené z vlastných zdrojov rozpočtu mesta. Projekt finančne podporila Rada vlády SR pre prevenciu kriminality vo výške 9-tisíc eur s DPH. Mesto zo svojho rozpočtu prispelo sumou 3000 eur s DPH.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Prečítajte si tiež

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM