Jakub Forgács Správy

Skvelá správa zo zvolenskej nemocnice: Nemá už žiadneho COVID pozitívneho zamestnanca

Vo zvolenskej nemcnici klesli aj čísla v počte hospitalizovaných pacientov s koronavírusom.

Ilustračný obrázok k článku Skvelá správa zo zvolenskej nemocnice: Nemá už žiadneho COVID pozitívneho zamestnanca
Zdroj: TASR/AP

V Nemocnici AGEL Zvolen naďalej rastie počet zaočkovaných zamestnancov, ako aj záujemcov, ktorí využili možnosť dať sa zaočkovať buď v očkovacom centre priamo v nemocnici, alebo vo veľkokapacitnom očkovacom centre v budove Doprastavu. Informovala o tom Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny AGEL SK.

Čo hovoria čísla?

"Verím, že pozitívny vývoj pandemickej situácie bude pokračovať, aj keď oproti minulému týždňu počet hospitalizovaných mierne stúpol, prijali sme aj nových pacientov s diagnózou covid-19. Aktuálne u nás leží 12 pacientov, u 14 máme na koronavírus podozrenie a stav ďalších štyroch je tak vážny, že museli byť napojení na umelú pľúcnu ventiláciu,“ uviedla riaditeľka zvolenskej nemocnice Ľudmila Veselá.

Prvýkrát po dlhých týždňoch tiež skonštatovala, že nikto zo zamestnancov nemocnice nemá koronavírus potvrdený a nikto nie je z tohto dôvodu v karanténe.

"Je to určite kladný efekt očkovania, už takmer 440 našich zamestnancov má očkovanie aj druhou dávkou vakcíny,“ vysvetlila riaditeľka nemocnice.

Ďalšie aktuálne správy

Zmena vakcíny

Ako pokračovala Pavliková, za štyri mesiace tohto roka zvolenská nemocnica hospitalizovala 1 289 pacientov s koronavírusom, z toho bolo 734 mužov a 555 žien. Najmladší pacient mal rok, najstarší hospitalizovaný bol vo veku 97 rokov. Priaznivý vývoj pandémie v celom regióne potvrdzuje aj testovanie na koronavírus, najmä antigénové testy, kde z 912 otestovaných v minulom týždni mali koronavírus potvrdený len trom, nemocnica tiež vykonala 381 testov PCR a 35 testov zo slín.

„Zvolenskí zdravotníci už začali s plánovanými operáciami, a to najmä tých, u ktorých je predpoklad ľahšieho pooperačného priebehu. Zákaz návštev pacientov a prísne protiepidemické opatrenia zatiaľ zostávajú v platnosti s výnimkou možnej účasti otca pri pôrode po splnení všetkých podmienok,“ spomenula Pavliková.

Veľkokapacitné očkovacie centrum od tohto týždňa mení očkovaciu vakcínu. „V budove Doprastavu budú všetci prvoočkovanci dostávať vakcínu Pfizer/Biontech, tí, ktorí boli zaočkovaní prvou dávkou vakcíny AstraZeneca, dostanú aj druhú dávku od tejto spoločnosti,“ dodala.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Aktuality zo Zvolena

V OBRAZOCH: BBSK otvoril ďalšie veľkokapacitné očkovacie centrum vo Zvolene
15
Galéria
Zdroj: TASR/Ján Krošlák
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM