Stanislav Černák Rôzne

S letom prídu obmedzenia: Ako budú cez prázdniny otvorené škôlky vo Zvolene?

Letné prázdniny sa už nezadržateľne blížia. Po 10 mesačnej drine si deťúrence doprajú dvojmesačný oddych. S prázdninami však súvisia aj určité obmedzenia v prevádzkach školských klubov, materských škôl a centier voľného času.

Ilustračný obrázok k článku S letom prídu obmedzenia: Ako budú cez prázdniny otvorené škôlky vo Zvolene?
Zdroj: TASR

Všetky materské školy v zriaďovateľskej pôsobnosti Zvolena budú mať prerušenú prevádzku počas letných školských prázdnin na 5 týždňov. „Dôvodom je dôkladné čistenie priestorov materských škôl, dezinfekcia prostredia, hračiek a čerpania dovoleniek,“ prezradila pre Zvolen 24 Monika Michalcová z Odboru školstva Mesta Zvolen.

Rodičia však nemusia mať obavy, že nebudú mať kde nechať svoje ratolesti. „V čase uzatvorenia kmeňovej materskej školy môžu deti, ktoré boli na prázdninovú dochádzku vopred prihlásené, navštevovať určenú náhradnú materskú školu,“ dodala Michalcová.

Prerušenie prevádzky jednotlivých MŠ je uvedené v našej fotogalérii.

CVČ a školské kluby

„Centrum voľného času Domino a školské kluby detí, ktoré sú súčasťou základných škôl, budú aj počas letných prázdnin k dispozícii prostredníctvom pobytových táborov, odborných sústredení a krátkodobých podujatí,“ ozrejmila pracovníčka Odboru školstva.

Prehľad o prevádzkových činnostiach počas prázdnin nájdete taktiež vo fotogalérii. Bližšie informácie o aktivitách je možné získať na webových sídlach príslušných školských zariadení.

Foto: ilustračné

S letom prídu obmedzenia: Ako budú cez prázdniny otvorené škôlky vo Zvolene?
2
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM