Jakub Forgács Správy

Rozvoz obedov pre seniorov vo Zvolene? Aktuálne možnosti sú takéto

Seniori, ktorí boli zvyknutí vyzdvihnúť si obed priamo v Domove dôchodcov a domove sociálnych služieb na Záhonku za vlastnú úhradu, sa pasujú s problémom.

Ilustračný obrázok k článku Rozvoz obedov pre seniorov vo Zvolene? Aktuálne možnosti sú takéto
31
Galéria

Napriek tomu, že niektoré samosprávy už prijali opatrenie na zamedzenie šírenia koronavírusu v podobe zrušenia rozvozu stravy, Mesto Zvolen zatiaľ k takémuto kroku nepristúpilo.

„Vďaka ochote riaditeľa a personálu jedálne Základnej školy M. Rázusa sa dokonca podarilo vyriešiť aj problém s výpadkom stravy v dôsledku uzavretia Domova dôchodcov a domova sociálnych služieb na Záhonku, kde bola predtým pripravovaná,“ píše sa na oficiálnom webe mesta s tým, že pokračovanie tejto služby pre seniorov so zmluvným vzťahom s Mestom Zvolen je tak aj naďalej zabezpečené.

Uzavretie spomenutého sociálneho zariadenia však spôsobilo problém seniorom, ktorí boli zvyknutí vyzdvihnúť si obed priamo v Domove dôchodcov a domove sociálnych služieb na Záhonku za vlastnú úhradu.

Mesto Zvolen ako náhradné riešenie nateraz odporúča zvoliť klasickú objednávku obeda od niektorej zo spoločností ponúkajúcej rozvoz jedál priamo domov.

„Ak budeme oslovení aj ďalšími zariadeniami poskytujúcimi rozvoz obedov, radi uverejníme ich kontakt, aby mali naši seniori možnosť čo najväčšieho výberu jedál. V tom prípade prosíme o zaslanie názvu prevádzky, telefonického kontaktu a tiež internetovej adresy, na ktorej je možné nájsť ponuku jedál) na adresu: lhoniskova@zvolen.sk,“ dodáva mesto.

Foto: ilustračné

Koronavírus na Slovensku
31
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM