Správy

Rast cien pocítili aj zvolenskí vysokoškoláci: Za internát si priplatia

Rozhodnutie prijalo vedenie univerzity na základe posúdenia finančných nákladov za prvý polrok tohto roka.

Ilustračný obrázok k článku Rast cien pocítili aj zvolenskí vysokoškoláci: Za internát si priplatia
Zdroj: TASR

Pre rast cien energií si študenti Technickej univerzity vo Zvolene (TUZVO) za ubytovanie v internátoch priplatia. Potvrdila to hovorkyňa TUZVO Ľubica Benková.

Pripomenula, že zvýšenie je v rozpätí od desiatich do 15 percent oproti cenám platným do augusta tohto roka. Rozhodnutie prijalo vedenie univerzity na základe posúdenia finančných nákladov za prvý polrok tohto roka. Podľa hovorkyne to bolo aj na základe predpokladaného vývoja cien energií. Dodala, že ceny ubytovacích služieb pre študentov vo vysokoškolských internátoch sú vyššie od 1. septembra tohto roka.

Ako doplnila, súčasne platné ceny sú v šiestich úrovniach podľa typu a štandardu ubytovania. Lôžko v izbe pre troch je v najnižšej cene, a to 48 eur mesačne. Miesto pre študenta v izbe pre dvoch s kuchynkou je v najvyššej cene, čo je 83 eur mesačne.

Podľa Benkovej je kapacita zvolenských študentských domovov pre denných študentov 1278 postelí. „V akademickom roku 2021/2022 bolo evidovaných 950 žiadostí o lôžko,“ podotkla s tým, že univerzita má dva domovy. „Súčasná kapacita internátov TUZVO s rezervou pokrýva záujem vysokoškolských študentov o ubytovanie,“ ukončila.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne správy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM