Správy

Premiér Heger zavítal do Zvolena: Čo ocenil počas návštevy Continentalu?

Premiér sa zaujímal, čo sa vo firme vyrába a aká je zamestnanosť. V tejto súvislosti spomenul aj pomoc vlády, ktorá je určená pre firmy v čase koronakrízy.

Ilustračný obrázok k článku Premiér Heger zavítal do Zvolena: Čo ocenil počas návštevy Continentalu?
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Značný podiel zamestnancov podieľajúcich sa na vývoji a výskume ocenil pri svojej piatkovej návšteve spoločnosti Continental Automotive Systems Slovakia vo Zvolene premiér Eduard Heger (OĽANO).

Zaujímal sa o zamestnanosť

Ako po skončení návštevy uviedol, v závode majú vlastné výskumné a vývojové centrum, kde je zamestnaných až 20 percent všetkých zamestnancov. „To je presne to, čo na Slovensku chceme mať. Aby práve veľké svetové firmy mali u nás aj výskum a vývoj,“ konštatoval.

Premiér sa zaujímal, čo sa vo firme vyrába a aká je zamestnanosť. V tejto súvislosti spomenul aj pomoc vlády, ktorá je určená pre firmy v čase koronakrízy. Či už ide o tzv. kilečko alebo ďalšie podobné opatrenia, ktoré by mali v krátkom čase nasledovať. „Tieto opatrenia budú určené aj na to, aby sme k nám pritiahli zahraničné investície, ale aj na to, aby sa investície, ktoré už na Slovensku máme, naďalej rozrastali,“ pripomenul.

Ďalšie aktuálne správy

Zásah pandémie

Podľa personálnej riaditeľky zvolenského závodu Continental Kristíny Kavickej sa v minulom roku na výrobe podpísala najmä pandémia a s ňou súvisiace výpadky v dodávateľskom reťazci.

„V druhej polovici minulého roka sa výroba zdanlivo vrátila späť do normálu, aby nás začiatkom tohto roka zasiahla polovodičová kríza a ďalšie výpadky v dodávateľských reťazcoch, čo je situácia v automotive biznise v súčasnosti veľmi štandardná,“ priblížila.

Zvolenský Continental momentálne zamestnáva 1 100 ľudí. „Od marca minulého roku sme niekoľkokrát museli zamestnancov prepúšťať a znova naberať. Samozrejme, primárne využívame iné formy flexibility, ako sú napríklad zvýšené konto pracovného času, skrátene úväzky, neplatené voľno a štátna pomoc, aby sme udržali čo najviac zamestnancov počas tohto náročného obdobia,“ dodala. Výhľad na najbližšie mesiace je však podľa nej nejasný, keďže aj v súčasnosti sa situácia mení zo dňa na deň.

V priloženej fotogalérii si môžete pozrieť zábery Eduarda Hegera vo Zvolene.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Aktuality zo Zvolena

Premiér Eduard Heger na návšteve Zvolenského zámku
6
Galéria
Zdroj: TASR/Ján Krošlák
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM