Správy

Pred NRSR protestovalo vyše 200 ľudí. Skoré budovanie obchvatov žiadali primátori aj starostovia

Protestom obyvatelia spomínaných miest a obcí reagujú na stanovisko Ministerstva životného prostredia SR, v ktorom sa uvádza, že zastavuje proces posudzovania vplyvov navrhovanej činnosti "Rýchlostná cesta R3 Zvolen – Šahy" na životné prostredie.

Ilustračný obrázok k článku Pred NRSR protestovalo vyše 200 ľudí. Skoré budovanie obchvatov žiadali primátori aj starostovia
Zdroj: TASR

Ľudia z juhu stredného Slovenska žiadali v utorok pred Národnou radou SR vybudovanie obchvatov a rýchlostnej cesty R3 v úseku Zvolen – Šahy. Na protest, ktorý zorganizovala občianska iniciatíva Kde je vôľa, tam je cesta, prišlo viac ako 200 občanov vrátane primátorov a starostov miest a obcí z daného regiónu. Za iniciatívou stoja aktívni občania Zvolena, Dobrej Nivy, Krupiny, Hontianskych Nemiec a Šiah.

"Projekt výstavby R3 medzi Zvolenom a Šahami je posunutý na termín, ktorý nemá žiadny iný región. Všetky stavby v iných regiónoch sú naplánované do roku 2030, jedine tento úsek je naplánovaný po roku 2040,„ uviedol organizátor protestu a starosta obce Dobrá Niva Milan Jakubík. Obchvat je podľa Jakubíka pre región nesmierne dôležitý. Poukazuje, že len v jeho obci prejde za deň okolo 2000 kamiónov, pričom čísla neustále stúpajú.

Protestom obyvatelia spomínaných miest a obcí reagujú na stanovisko Ministerstva životného prostredia SR zo 17. októbra 2019, v ktorom sa uvádza, že zastavuje proces posudzovania vplyvov navrhovanej činnosti „Rýchlostná cesta R3 Zvolen – Šahy“ na životné prostredie.

Zástupcovia iniciatívy zdôrazňujú, že trasa Zvolen – Šahy má strategický význam, keďže spája dve metropoly, Budapešť a Varšavu, a je podľa nich neúnosné, aby tranzitná i osobná doprava jazdila tesne pred bránami domov, škôl, škôlok či cez historické centrá.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM