Stanislav Černák Samospráva

Poslaneckí kandidáti vo Zvolene a ich povolania: O priazeň sa uchádza až 9 lekárov, do boja ide aj hasič

Až 115 kandidátov sa uchádza spolu o 25 kresiel. To znamená naozaj celú priehršť všakovakých povolaní. Pozreli sme sa bližšie na to, v akých rôznych oblastiach pracujú uchádzači o miesto poslanca vo Zvolene.

Ilustračný obrázok k článku Poslaneckí kandidáti vo Zvolene a ich povolania: O priazeň sa uchádza až 9 lekárov, do boja ide aj hasič

Naposledy sme si vzali na mušku vek zvolenskcýh kandidátov na poslanca, teraz je na rade ich profesia. Pri pohľade na zoznam 115 uchádzačov o tento post môžeme vidieť naozaj pestrú škálu profesií. Niektoré sa samozrejme aj opakujú. Tieto voľby je najviac uchádzačov, ktorá uviedla v kolonke zamestnanie podnikateľ alebo súkromný podnikateľ. Celkovo sa takýchto uchádza o poslanecký flek až 10. K rozšíreným profesiám patria aj lekári, ktorých je v zozname uchádzačov až 9. Taktiež je medzi uchádzačmi dosť učiteľov a manažérov.

Poďme sa ale pozrieť na tie netradičnejšie povolania a profesie. Ťažko je vybrať, čo je zaujímavou alebo netradičnou profesiou, no skúsili sme to za vás. Určite zaujme povolanie umelec, ktorým je Radovan Bartoš v prvom volebnom obvode. V tom istom obvode zaujala aj práca Jaroslava Kolibíka, ktorý je hasičom-záchranárom.

Medzi tie zaujímavé povolanie patrí aj to, ktoré robí Branislav Tóth z druhého volebného obvodu. Tóth je totiž predajcom vozidiel. V piatom volebnom obvode zaujal Ivan Koza, ktorého živí práca mechanika koľajových vozidiel. Vo volebnom obvode 6 kandiduje aj vedec Milan Barna alebo súdna prekladateľka Dáša Melicheríková. Medzi kandidátmi nájdeme napríklad aj hokejových trénerov.

Ucelený a podrobný prehľad, kto tento rok kandiduje za poslanca vo Zvolene si môžete pozrieť TU!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM