Martin Károly Rôzne

Policajti sa pripravujú na silvestrovskú noc

Veselo, spontánne a väčšinou s „bublinkami“ sa pripravujú osláviť silvestrovskú noc a príchod Nového roka aj Zvolenčania. Ako nám prezradil náčelník Mestskej polície (MsP) vo Zvolene Jozef Szekan, na Silvestra sa pripravujú i hliadky MsP, pravda, ina

Počas silvestrovskej noci bude mestská polícia zabezpečovať zvýšený výkon služby,“ hovorí Jozef Szekan. „Hliadky sa zamerajú hlavne na centrálnu mestskú zónu. Dohľad nad dodržiavaním verejného poriadku bude prioritne zvýšený v blízkosti reštauračných zariadení, v ktorých sa budú konať zábavy. Mestskí policajti budú však monitorovať aj situáciu na sídliskách.

Náčelník MsP Zvolen má pre verejnosť aj viacero odporúčaní, ako bezpečne a bez ujmy zažiť príchod Nového roka: „Občania by si mali dávať pozor hlavne na bezpečnú manipuláciu s pyrotechnikou a odpaľovať ju do voľného priestoru. Používať treba len legálne zakúpenú pyrotechniku. Je nevhodne používať pyrotechnické výrobky s vysokým detonačným a svetelným účinkom v tesnej blízkosti obydlí, kvôli možným poraneniam spôsobeným rozptylom aktívnych čiastočiek. V čase najväčšej špičky novoročných osláv je dobré sa vyhýbať státiu napríklad v otvorenom okne, na balkónoch a podobne, a chrániť sa tak pred účinkom ’zatúlanej’ pyrotechniky. Vhodné je aj svojich zvieracích miláčikov umiestniť do pokojného priestoru, lebo na väčšinu z nich pôsobí pyrotechnika negatívne. A ešte jedno upozornenie – kto môže, nech si svoje auto počas silvestrovskej noci presunie do garáže.

Text a foto: Martin Mázor

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM