Nicole Regecová Rôzne

Očovej odklepli státisíce eur: Čo v obci sa dočká kompletnej rekonštrukcie?

V Očovej sa môžu radovať. Obec získala nemalé finančné prostriedky, ktoré obyvatelia zaiste ocenia. Použijú sa totiž na rekonštrukciu dôležitej budovy. A tá by mohla byť ukončená už koncom leta!

Ilustračný obrázok k článku Očovej odklepli státisíce eur: Čo v obci sa dočká kompletnej rekonštrukcie?
Zdroj: TASR

Očová neďaleko Zvolena bude na jar a v lete rekonštruovať kultúrny dom. Na svoj projekt, ktorý má znížiť energetickú náročnosť budovy, získala nedávno dotáciu z Environmentálneho fondu vo výške 198 551 eur.

Ako informovala Janka Holíková z Obecného úradu v Očovej, v súčasnosti prebieha proces verejného obstarávania na dodávateľa stavby. Predpokladaný termín ukončenia prác je 31. august 2016.

V marci podala obec aj projekt na zníženie energetickej náročnosti budovy obecného úradu. Celkový rozpočet na túto akciu je 445 000 eur. V prípade úspešnosti by samospráva investovala do projektu 22 250 eur, čo je povinná päťpercentná spoluúčasť. Na úspore energií by však každoročne ušetrila viac ako 50 percent doterajších nákladov.

Najočakávanejšou investičnou akciou v obci je tento rok budovanie kanalizácie a čistiarne odpadových vôd (ČOV). Projekt bude realizovať Stredoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s., Banská Bystrica, ktorá bola žiadateľom o nenávratný finančný príspevok z Ministerstva životného prostredia SR. V najbližších rokoch by sa malo na stavbe kanalizácie a ČOV preinvestovať takmer 9,89 milióna eur. Keďže ide o spoločný projekt dvoch obcí, práce sa budú realizovať aj v inej susednej obci Zvolena – Zvolenskej Slatine.

Čítajte tiež:

Očová so Zvolenskou Slatinou sa môžu radovať: Získali takmer 10 miliónov eur!

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM