Jakub Forgács Správy

Obľúbený MEDOKÝŠ získa nový vzhľad: V Najbližších dňoch bude ODSTAVENÝ

Súčasná konštrukcia je podľa slov mesta poruchová a oprava technicky náročná, pretože k miestu nie je ľahký prístup.

Ilustračný obrázok k článku Obľúbený MEDOKÝŠ získa nový vzhľad: V Najbližších dňoch bude ODSTAVENÝ
Zdroj: FB Mesto Zvolen

Mesto Zvolen na sociálnej sieti upozornilo ľudí, že od 12. do 21. júna si vodu zo staničného medokýša nenaberiete, bude odstavený z dôvodu jeho obnovy.

Nový vzhľad

„Medokýš pri železničnej stanici bude mať nový vzhľad. Súčasná konštrukcia je poruchová a oprava technicky náročná, pretože k miestu nie je ľahký prístup,“ vysvetlila samospráva na svojej webovej stránke.

„Z päty konštrukcie vyteká voda, v dôsledku čoho nateká na podlahu. Priestor minerálneho prameňa prešiel v uplynulých rokoch obnovou, ale fontánka, z ktorej tečie medokýš, zostala pôvodná,“ objasnil vedúci odboru výstavby a životného prostredia zvolenskej radnice Maroš Hrádela. „Nevieme sa k poruchovému miestu dostať inak, len celú konštrukciu rozobrať a po oprave nanovo postaviť. Zakrátko sa pritom situácia zopakuje,“ podotkol.

Nové technické riešenie

Keďže voda podľa slov mesta neustále vyteká na podlahu, nedokáže udržať priestor čistý. Navrhli preto nové technické riešenie, ako by mal nadzemný stojan vyzerať. „Je celý z nerezu. Na jeho vrchu budú inštalačné dvierka, ktorými sa v prípade potreby ďalších opráv a údržby dostaneme bez problémov dovnútra. Prameň minerálnej vody zachytí nádržka v tvare malého umývadla,“ opísal Hrádela navrhovaný systém.

„Ešte musíme vyčísliť finančné náklady a zakrátko môžeme začať s prácami,“ dodal.

Mesto dá podľa vlastných slov zároveň urobiť rozbor minerálnej vody, údaje o jej presnom zložení budú na informačnej tabuľke na pripravovanej konštrukcii.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne správy

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM