Správy

Obec pri Zvolene získala financie: Starý dom prerobí na komunitné centrum

Má ísť o komplexnú rekonštrukciu starého domu, ktorý obec kúpila pred časom od stavebnej firmy. Tá v ňom mala svoje sídlo.

Ilustračný obrázok k článku Obec pri Zvolene získala financie: Starý dom prerobí na komunitné centrum
Zdroj: TASR

S prestavbou starého rodinného domu na komunitné centrum chcú ešte tento rok začať vo Zvolenskej Slatine v okrese Zvolen. Obec na to získala viac ako 323 000 eur z eurofondov. „Už máme po výberovom konaní na dodávateľa stavby,“ uviedla prednostka Obecného úradu vo Zvolenskej Slatine Viera Gibalová. Projekt by sa mal realizovať 24 mesiacov.

Má ísť o komplexnú rekonštrukciu starého domu, ktorý obec kúpila pred časom od stavebnej firmy. Tá v ňom mala svoje sídlo. Súčasťou domu je aj veľký dvor a záhrada.

V objekte by mala vzniknúť miestnosť využívaná ako klub pre deti a mládež, výchovné, vzdelávacie a aktivizačné činnosti a niektoré ďalšie komunitné aktivity. Tiež kancelária pre komunitných pracovníkov, sociálne zariadenia, klubová miestnosť využívaná aj na individuálne poradenstvo a niektoré vzdelávacie aktivity.

Bude tam aj stredisko osobnej hygieny, sklad materiálu a pomôcok, kuchyňa pre účely praktických tréningov varenia a dielňa pre výučbu základných remeselných zručností. Budova má tiež spĺňať základné podmienky bezbariérovosti.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM