Stanislav Černák Hokej

Novinky z kuchyne HKM: So Zvolenčanmi sa opäť pripravuje Obšut, na skúške aj Čech Platil

Zaujímavé správy prišli z tábora momentálne sa trápiaceho úradujúceho majstra republiky. S tímom opäť trénuje Jaroslav Obšut a na skúške v HKM je bývalý český reprezentačný obranca Jan Platil.

Ilustračný obrázok k článku Novinky z kuchyne HKM: So Zvolenčanmi sa opäť pripravuje Obšut, na skúške aj Čech Platil
Zdroj: TASR

Od včera je vo Zvolene na skúške 30 – ročný, mimoriadne skúsený český obranca Jan Platil. Informuje o tom oficiálny web HKM Zvolen. Platilova hokejová minulosť je naozaj veľmi bohatá. Okrem štartov v českom národnom tíme pôsobil tento rodák z Kladna v českej extralige, v zámorských súťažial OHL a AHL, vo fínskej, ruskej, nemeckej a talianskej lige, taktiež pôsobil aj v nadnárodných súťažiach EBEL a KHL.

„Plašil je u nás na sedemdňovej skúške. Ak presvedčí trénera Šuplera, budeme sa rozprávať o zmluve,“ uviedol pre web hkmzvolen.sk generálny manažér Zvolenčanov Milan Čanky. Plašil obliekal dresy tímov Kladna, CSKA Moskvy, Traktoru Čeljabinsk, Amuru Chabarovsk, Lukko Rauma, Norimbergu alebo Znojma. V dvoch zápasoch v sezóne 2010/2011 sa predstavil aj v drese Popradu. Tento bek to skúšal od úvodu aktuálnej sezóny v Holandsku a Francúzsku, no zatiaľ neodohral ani jeden súťažný zápas.

Reálnejšie kontúry má však dlhodobejšia dohoda s Jaroslavom Obšutom (37), ktorý sa vlani rozišiel s trénerom Šuplerom v klube Donbass Doneck. Obaja opäť našli spoločnú reč a v prípade zodpovedajúcej výkonnosti je perspektíva, že by Obšuť odohral v drese HKM oveľa viac ako len dva zápasy.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM