Jakub Forgács Správy

NOVINKY vo zvolenskej nemocnici: Lekárom poslúžia ŠPIČKOVÉ prístroje, FOTO

Nadácia AGEL darovala zvolenskej nemocnici špeciálne operačné prístroje. Pomôžu deťom aj dospelých.

Ilustračný obrázok k článku NOVINKY vo zvolenskej nemocnici: Lekárom poslúžia ŠPIČKOVÉ prístroje, FOTO
3
Galéria
Zdroj: Nemocnica AGEL Zvolen

Vo zvolenskej nemocnici sa tešia novým artroskopickým optikám aj špičkovému relaxometru. Oba prístroje boli umiestnené na oddelenie centrálnych operačných sál Nemocnice AGEL Zvolen, nebudú však slúžiť priamo tomuto oddeleniu. Informovala o tom Jarmila Ševčíková, zástupca hovorcu, špecialista marketingu a PR AGEL SK.

Moderné metódy

Artroskopické optiky sú využívané operatérmi z ortopedicko-traumatologického oddelenia pri artroskopiách kĺbov. Ide o mini-invazívne zákroky, ktoré sa v súčasnosti tešia veľkej popularite a považujú sa za štandardné postupy 21. storočia chirurgie pohybového systému.

„Táto moderná operačná metóda nám umožňuje vidieť kĺb bez väčšieho rezu – v podstate potrebujeme iba otvor – port veľkosti jedného centimetra, aby sme do kĺbu zaviedli kameru,“ vysvetľuje MUDr. Michal Rybár, primár ortopedicko-traumatologického oddelenia Nemocnice AGEL Zvolen. Počas operácie je do otvoru zavedená artroskopická optika, na ktorú sa pripevní hlava kamery, ktorá prenáša obraz z kĺbu na monitor. Nemocnica dostala do daru až tri takéto optiky v celkovej hodnote viac ako 5-tisíc eur.

Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny sa tiež teší z nových prístrojov – dvoch relaxometrov v hodnote 2 640 eur. „Relaxometer je prístroj, ktorý slúži na meranie odoziev svalov na elektrické stimuly. Umožňuje tiež monitoring hĺbky nervovej blokády a mieru relaxácie pacienta, a tak dokáže pomôcť anestéziológovi aj s dávkovaním anestézie,“ objasňuje MUDr. Róbert Thonhauser, primár oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny Nemocnice AGEL Zvolen. Relaxometre je možné použiť ako na dospelých, tak aj na detských pacientov.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne správy

V OBRAZOCH: Zvolenskej nemocnici pomôžu špeciálne operačné prístroje
3
Galéria
Zdroj: Nemocnica AGEL Zvolen
Zdroj: Polícia Slovenskej republiky
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM