Jakub Forgács Krimi

Nelichotivé zistenia policajtov: Vo Zvolene evidujú desiatky dopravných nehôd s neznámym páchateľom

Podľa slov mužov zákona, ide predovšetkým o „drobné ťukance“ na parkoviskách obchodných domov, nemocníc, čerpacích staníc a pred bytovými domami, kedy páchateľ prevádzkou motorového vozidla spôsobí drobné poškodenie cudzieho motorového vozidla alebo majetku.

Ilustračný obrázok k článku Nelichotivé zistenia policajtov: Vo Zvolene evidujú desiatky dopravných nehôd s neznámym páchateľom
Zdroj: pixabay.com / CC0 1.0

Dopravní policajti vo Zvolene evidujú v priebehu roka 2019 zvýšený nápad počtu dopravných nehôd s neznámym páchateľom, kedy vodič po nehode vec neoznámi, nezotrvá na mieste a z miesta nehody alebo škodovej udalosti odíde. Informovali o tom muži zákona na svojej oficiálnej krajskej facebookovej stránke

„Od začiatku roka do polovice novembra roku 2019 Okresný dopravný inšpektorát OR PZ vo Zvolene eviduje v okresoch Zvolen, Detva a Krupina spolu 100 dopravných nehôd s neznámym páchateľom, pričom len v meste Zvolen to je 53 takýchto dopravných nehôd,“ píšu policajti.

Podľa slov mužov zákona, ide predovšetkým o „drobné ťukance“ na parkoviskách obchodných domov, nemocníc, čerpacích staníc a pred bytovými domami, kedy páchateľ prevádzkou motorového vozidla spôsobí drobné poškodenie cudzieho motorového vozidla alebo majetku. „Takéto poškodenie je hradené z povinného zmluvného poistenia zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla (PZP) a ide o škodovú udalosť, za ktorú môže policajt v prípade, že zistí porušenie predpisov na mieste uložiť blokovú pokutu do 50 eur a len v prípade ak ide o závažné porušenie pravidiel cestnej premávky je možné priestupcovi uložiť blokovú pokutu do výšky 150 eur,“ píšu.

Upozorňujú však, že pokiaľ si vodič nesplní zákonnú povinnosť, škodovú udalosť alebo dopravnú nehodu oznámiť útvaru policajného zboru a zotrvať na mieste do príchodu policajta, takáto udalosť je vždy dokumentovaná ako dopravná nehoda a takémuto vodičovi hrozí po jeho stotožnení pokuta vo výške od 300 do 1300 eur a zákaz činnosti viesť motorové vozidlá po dobu od jedného do piatich rokov!

Okresný dopravný inšpektorát OR PZ vo Zvolene preto vyzýva vodičov, aby po spôsobení škody na cudzom motorovom vozidle alebo majetku, ktorá vznikne prevádzkou motorového vozidla, zotrvali na mieste a vec oznámili na útvar policajného zboru na známe telefónne číslo 158, prípadne občania, ktorí sú svedkom takejto udalosti poskytli súčinnosť a svedectvo orgánu policajného zboru.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM