Stanislav Černák Správy

Nárast priestupkov: Mestskí policajti vlani riešili až 5101 prípadov

Zvolenská Mestská polícia riešila v roku 2012 až 5101. Oproti roku 2011 tak zaznamenala nárast priestupkov o štvrtinu.

Ilustračný obrázok k článku Nárast priestupkov: Mestskí policajti vlani riešili až 5101 prípadov
Zdroj: Dnes24.sk

Z celkového počtu 5101 priestupkov, tvorili viac ako polovicu priestupky proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Až 1795 bolo priestupkov za porušenie všeobecno – záväzného nariadenia mesta Zvolen. Časť priestupkov sa podarilo odhaliť aj za pomoci bezpečnostného kamerového systému. Mestská polícia aktuálne disponuje 11 kamerami. Prostredníctvom nich vlani policajti zaznamenali 592 priestupkov.

Mestskí policajti vlani prijali na núdzovej linke 159 celkovo 2796 hlásení od obyvateľov mesta, ktorí poukazovali najmä na porušovanie zákonnosti či na rôzne havarijné situácie. Takýchto hlásení bolo asi o desatinu menej ako v roku 2011.

Iné činnosti

Z celého katastrálneho územia mesta bolo v roku 2012 za asistencie MsP odstránených 86 starých vozidiel a 120 nepovolených skládok komunálneho a iného odpadu. Odchytených bolo tiež 72 túlavých psov, ktoré boli umiestnené do zvolenského útulku.

K plánom polície na tento rok patrí najmä rozšírenie kamerového systéme a skvalitnenie svojej činnosti najmä na sídliskách. Polícia vlani naplnila rady svojich členov, keď prijala piatich nových policajtov, dokopy je tak v mestskom policajnom zbore 41 výkonných policajtov.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM