Správy

Naď o modernizácii letiska Sliač: Nepôjde o vznik amerických základní

Minister obrany chce modernizovať Leteckú základňu Sliač zodpovedne a transparentne.

Ilustračný obrázok k článku Naď o modernizácii letiska Sliač: Nepôjde o vznik amerických základní
21
Galéria
Zdroj: TASR

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) chce k modernizácii Leteckej základne Sliač pristupovať zodpovedne a transparentne. V piatok pri príležitosti návštevy základne uviedol, že v súvislosti s jej projektom vznikali v minulosti rôzne klamstvá. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

„V tejto súvislosti vznikali v minulosti rôzne klamstvá. Preto by som rád zdôraznil, že v žiadnom prípade nepôjde o vznik amerických základní na našom území. Budem veľmi rád, keď sa nám podarí tak, ako to bolo aj v minulosti, získať finančné prostriedky z iných zdrojov, ako sú dane našich daňových poplatníkov. Obzvlášť v tejto krízovej situácii,“ komentoval s dôvetkom, že kým bývalá vláda vyčlenila na modernizáciu základne 55 miliónov eur, v tejto súvislosti nebol vypracovaný ani len realizačný projekt.

Súčasné vedenie rezortu obrany bude podobne postupovať pri každom modernizačnom projekte s cieľom, aby profesionálnym vojakom zabezpečilo tie najlepšie podmienky na výkon profesionálnej služby. Šéf rezortu obrany navštívil aj Veliteľstvo Vzdušných síl Ozbrojených síl SR vo Zvolene. Pri tejto príležitosti sa poďakoval profesionálnym vojakom za ich plnenie úloh v súvislosti s výskytom nového koronavírusu.

V priloženej fotogalérii nájdete zábery z minulého ročníka obľúbených Medzinárodných leteckých dní (MLD) SIAF!

Foto: ilustračné

V OBRAZOCH: Medzinárodné letecké dni SIAF 2019
21
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM