han Správy

Naď: Dezinformátorom CVAKLI zuby naprázdno, referendum bolo PROTIZÁKONNÉ!

Referendum v Sliači, kde sa v novembri "riešila" americká základňa, je podľa slov dočasného ministra obrany Jaroslava Naďa nulitné.

Ilustračný obrázok k článku Naď: Dezinformátorom CVAKLI zuby naprázdno, referendum bolo PROTIZÁKONNÉ!
Zdroj: TASR/Martin Baumann

„Novembrové referendum o takzvanej americkej základni na Sliači bolo protizákonné. Podľa Okresnej prokuratúry vo Zvolene je všeobecne záväzné nariadenie o miestnom referende, na základe ktorého bolo vyhlásené, totiž v rozpore so zákonom o obecnom zriadení,“ napísal Naď na Facebooku.

Dočasne zastupujúci minister tvrdí, že od začiatku upozorňoval, že samotná otázka je nezmyselná, pretože žiadnu americkú základňu nielen na Sliači, ale ani nikde inde na Slovensku nikto zriaďovať neplánuje. „Preto z povahy veci bolo toto referendum zbytočné a jeho výsledky irelevantné. Ten, kto referendovú otázku takto formuloval, vedome uviedol občanov do omylu,“ vysvetľuje.

Slová Naďa

„Pozitívom je, že dezinformačnej scéne, ktorá referendum všemožne podporovala, cvakli zuby naprázdno. Navádzali ľudí na hlasovanie a pritom ani nepoznajú zákony vlastného štátu. Tešili sa, že referendom zmenia zahraničnopolitickú orientáciu Slovenskej republiky, ale nakoniec ukázali iba vlastnú neschopnosť a nevedomosť,“ uvádza Naď.

„Na Slovensku pôsobí niekoľko stoviek vojakov našich spojencov z NATO, tak ako aj naši vojaci pôsobia v zahraničí. Ich služba prebieha v súlade s našou legislatívou a našimi zahraničnými záväzkami. Chránia bezpečnosť a suverenitu Slovenskej republiky. Akékoľvek spochybňovanie ich prítomnosti, hoci aj pomocou zavádzajúceho referenda, ktoré navyše podľa rozhodnutia prokuratúry bolo vyhlásené protizákonne, je ohrozením našej obranyschopnosti a nahráva tým, ktorí by Slovensko videli najradšej v područí Kremľa,“ dodal.

Aj toto vás môže zaujať:

VÝSLEDKY REFERENDA NA SLIAČI SÚ PODĽA PROKURATÚRY “NULITNÉ”‼️ Novembrové referendum o takzvanej americkej základni na...

Posted by Jaro Naď - minister obrany SR, OĽANO on Wednesday, January 18, 2023
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM