Alžbeta Paulíková Správy

Náčelník zvolenských policajtov: Na toto by mali dbať všetci, čo sa chystajú počas Dušičiek na cintorín!

Cez Dušičky navštevujeme cintoríny častejšie a v strehu počas týchto sviatkov je aj zvolenská mestská polícia. Náčelník strážcov poriadku sa obracia na ľudí. Na čo by ste mali dbať, ak sa chystáte počas Dušičiek na cintorín?

Ilustračný obrázok k článku Náčelník zvolenských policajtov: Na toto by mali dbať všetci, čo sa chystajú počas Dušičiek na cintorín!
Zdroj: Policajný zbor SR

Sviatok všetkých svätých sa blíži. Na bezpečný priebeh sviatkov bude dohliadať mestská polícia. Tak ako po minulé roky aj tento rok posilní hliadky počas Dušičiek, keď občania vo zvýšenom počte navštevujú cintoríny na Zlatom Potoku a v Môťovej. Ako informuje náčelník Mestskej polície vo Zvolene Juraj Chabada, policajti budú počas celého dňa a v noci dohliadať na pokojný priebeh sviatkov, zabezpečovať verejný poriadok, koordinovať vodičov a dohliadať na bezpečnosť návštevníkov.

„Pozornosť počas kontrol bude sústredená na predchádzanie protiprávnej činnosti akou je napr. krádež osobných vecí alebo odcudzenie dušičkových vencov z hrobov. Všetci, ktorí sa chystajú navštíviť cintorín, by mali dbať na zvýšenú opatrnosť na svoje osobné veci a dôsledne si pred odchodom z parkoviska uzamkli svoje motorové vozidlo,“ uviedol Juraj Chabada.

Náčelník polície tiež dodal, že v prípade, ak by došlo k situácii, ktorá si vyžaduje zásah polície, ľudia nemajú váhať osobne kontaktovať policajtov priamo na cintoríne alebo zavolať na telefónne číslo 159.

Môže vás zaujímať:

FOTO: Zvolenskí policajti hľadajú tohto muža. Je podozrivý z podvodu!

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM