Stanislav Černák Správy

Na zvolenských sídliskách narastá problém s parkovaním: Policajti majú pre vodičov varovanie!

Vo Zvolene je podľa slov nového náčelníka mestskej polície Juraja Chabadu čoraz väčší problém s parkovaním na jednotlivých sídliskách. Zvolenskí muži zákona preto radšej motoristov varujú.

Ilustračný obrázok k článku Na zvolenských sídliskách narastá problém s parkovaním: Policajti majú pre vodičov varovanie!
Zdroj: Dnes24.sk

Problém s parkovaním na sídliskách vo Zvolene je čoraz väčší, nakoľko kapacita parkovacích miest nezodpovedá počtu majiteľov vozidiel. „Vodiči sú nespokojní, že nemajú kde zaparkovať a občania sú pohoršení z vodičov, ktorí parkujú na zeleni alebo na chodníku, čoho sú dôkazom časté telefonické oznámenia prijaté na našom útvare,“ povedal náčelník mestskej polície Juraj Chabada.

Policajti preto vydávajú varovanie pre zvolenských motoristov. „Aj napriek nedostatku parkovacích miest by vodiči nemali porušovať zákon,“ pripomenul Chabada.

Mestská polícia vo Zvolene na základe vyhotovených písomných výziev a upozornení upovedomuje vodičov, ktorí svoje vozidlá parkujú na chodníkoch, kde neostáva voľná šírka 1,5 m a tiež na verejnej zeleni, o tom, že týmto konaním porušujú ustanovenia § 25 ods. 1, písm. q) a s) zákona NR SR č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke v znení neskorších predpisov. Porušenie uvedeného ustanovenia zákona môže mať za následok prejednanie skutku v priestupkovom konaní.

Podľa Chabadových slov, tieto upozornenia tvoria súčasť prevencie mestskej polície, aby naše mesto bolo čistejšie, krajšie a aby životné prostredie, v ktorom žijeme bolo zdravšie. S písomnými upozorneniami sa vodiči môžu stretnúť prevažne na sídliskách, kde príslušníci MsP Zvolen vykonávajú kontroly zamerané na dodržiavanie zákona o cestnej premávke a to napr. na vývesných informačných tabuliach a za stieračmi osobných motorových vozidiel.

„Verím, že toto upovedomenie prispeje k lepšej informovanosti vodičov a napomôžu k náprave nežiadúceho parkovania v našom meste,“ dodal nový šéf polície vo Zvolene.

Foto: ilustračné, MsP Zvolen

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM