Stanislav Černák Správy

Mladík na Passate čelne narazil do stromov: Traja ťažko zranení, vodič (18) nafúkal 1,6 promile!

Mladý vodič (18) viezol svojich rovesníkov, no všetci skončili v nemocnici. Tínedžer totiž podľa polície nezvládol riadenie a čelne narazil do stromov vedľa cesty. Pri dychovej skúške nafúkal 1,6 promile!

Ilustračný obrázok k článku Mladík na Passate čelne narazil do stromov: Traja ťažko zranení, vodič (18) nafúkal 1,6 promile!
Zdroj: Policajný zbor SR

Podľa policajných informácií k dopravnej nehode došlo v sobotu, v neskorých večerných hodinách, v katastri obce Detvianska Huta. „Len 18-ročný vodič osobného motorové vozidla VW Passat neprispôsobil pri prejazde tiahlej ľavotočivej zákruty rýchlosť jazdy, nezvládol riadenie a čelne narazil do stromov vedľa cesty. Pri dopravnej nehode utrpel vodič, ako aj jeho dvaja spolujazdci ťažké zranenia, ktoré si vyžiadali okamžitú hospitalizáciu v nemocnici,“ prezradila krajská policajná hovorkyňa Petra Vašková.

Ako ďalej doplnila Vašková, zranenia utrpel aj tretí spolujazdec vo vozidle, pričom doba jeho liečenia a práceneschopnosti je do 42 dní. „U vodiča bolo pri dychovej skúške zistené požitie alkoholických nápojov, pričom nameraná hodnota predstavovala v prepočte viac ako 1,6 promile alkoholu v krvi. Na vozidle, ktorého majiteľom je otec vodiča, vznikla škoda vo výške približne 1000 eur,“ dodala.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM