Správy

Ministri rokovali so zástupcami BBSK: Na pretrase bola budúcnosť letiska Sliač

Zástupcov Banskobystrického samosprávneho kraja ubezpečili, že vyvinú maximálne úsilie, aby na letisku Sliač zostalo zachované civilné letectvo.

Ilustračný obrázok k článku Ministri rokovali so zástupcami BBSK: Na pretrase bola budúcnosť letiska Sliač
3
Galéria
Zdroj: TASR

Minister dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina) chce, aby civilné lety zostali na Sliači. Skonštatoval, že letisko Sliač čaká rekonštrukcia, ktorá sa dotkne aj civilných letov. Uviedol to na sociálnej sieti.

Zdôraznil, že túto tému vníma veľmi citlivo, a preto sa v stredu zúčastnil na stretnutí s ministrom obrany Jaroslavom Naďom (OĽaNO) a zástupcami Banskobystrického samosprávneho kraja. Tých podľa Doležala ubezpečili, že vyvinú maximálne úsilie, aby na letisku Sliač zostalo zachované civilné letectvo.

„Nebude to však jednoduché, musí tomu predchádzať technická a bezpečnostná analýza,“ podotkol minister dopravy.

V pondelok (11. 5.) po rokovaní vlády uistil aj minister obrany, že urobí všetko preto, aby Sliač slúžil aj pre civilné lety. Dodal, že až na konci nevyhnutnej komplexnej rekonštrukcie letiska Sliač bude isté, či tento aeroport bude slúžiť aj na účely civilných letov.

Návrh na rekonštrukciu leteckej základne Sliač schválila vláda Petra Pellegriniho (Smer-SD) na začiatku októbra 2019. Predpokladané náklady odhadol rezort obrany pod vedením Petra Gajdoša (SNS) na 55,38 milióna eur. Dôvodom rekonštrukcie je nevyhovujúci stav, ktorý nezodpovedá technickým požiadavkám na prevádzkovanie nových stíhačiek F-16.

Foto: ilustračné

V OBRAZOCH: Rokovanie o budúcnosti civilného letiska na Sliači.
3
Galéria
Zdroj: BBSK
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM