Jakub Forgács Rôzne

Milovníci zimných radovánok, tešte sa: Na Donovaloch sa možno začne lyžovať už cez víkend!

Na Donovaloch by už o pár dní mohli otvoriť lyžiarsku sezónu. Najväčšie stredisko v kraji preto v týchto dňoch zasnežuje svahy. Pre lyžiarov pripravilo aj špeciálny osemhodinový lístok.

Ilustračný obrázok k článku Milovníci zimných radovánok, tešte sa: Na Donovaloch sa možno začne lyžovať už cez víkend!
Zdroj: Dnes24.sk

Nadchádzajúca sobota by mohla byť prvou, kedy sa začne lyžovať v najväčšom lyžiarskom stredisku Banskobystrického kraja na Donovalách. Závisí to však od poveternostných podmienok, ktoré sú potrebné na to, aby sa mohlo masívne zasnežovať.

Od víkendu zasnežujú

„Lyžiarske svahy na Záhradišti sme začali zasnežovať už v noci z nedele na pondelok,“ povedal marketingový manažér Park Snow Donovaly Miroslav Dobrota. „Aby sa mohli spustiť lanovky a vleky, potrebujeme nasnežiť aspoň 20 centimetrov umelého snehu,“ dodal. Aj keď v noci napadlo niekoľko centimetrov snehu, pre to, aby sa mohlo zasnežovať, musí neustále mrznúť. Ak by sa to nepodarilo teraz, alternatívou začiatku sezóny je nasledujúci, prvý decembrový víkend.

Na Donovalách budú v sezóne fungovať dve lanovky a 14 vlekov z celkovou kapacitou 14 100 osôb za hodinu a tiež obľúbený detský FUN PARK v časti Mistríky, ktorý je druhým najväčším svojho druhu v Európe. Ceny lístkov ostali na úrovni vlaňajška. Novinkou je tzv. osemhodinový výberový lístok, vhodný pre všetkých, ktorí sa nechcú viazať kúpou časových lístkov a pri častejších návštevách strediska nelyžujú celý deň. Všetci, ktorí si na Donovalách zakúpia lyžiarske lístky minimálne na dva dni, môžu skipasy využiť aj na zjazdovke na Malinom Brde pri Ružomberku.

Na svoje si prídu aj bežkári

Na Donovalách si na svoje určite prídu aj vyznávači bežeckého lyžovania. K dispozícii sú dva bežecké okruhy v okolí Polianky a Močiarov a trasa z Donovál až na Šachtičku. Celková dĺžka pravidelne upravovaných bežeckých trás je 18,4 km. Sú pripravované vždy pred víkendom pre korčuliarsky štýl. K ďalším atrakciám strediska Park Snow Donovaly patrí bezplatná umelá ľadová plocha, Riders park či snowparaglidyng.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM