Správy

Lesnícke dni budú aj s revivalom skupiny Beatles. Na čo všetko sa môžete tešiť?

Celé námestie predstaví pestrú zmes toho, čo všetci, ktorí sa zaoberajú prácou a zvelebovaním lesa, produkujú. To však zďaleka nie je všetko!

Ilustračný obrázok k článku Lesnícke dni budú aj s revivalom skupiny Beatles. Na čo všetko sa môžete tešiť?
17
Galéria
Foto: Barbora Hermanová / Zdroj: Dnes24.sk

Aj hity skupiny Beatles budú znieť na otvorení 13. ročníka Lesníckych dní vo Zvolene. Na tamojšom Námestí SNP ich v piatok (26. 4.) predstavia ich najvernejší napodobovatelia, košická revivalová skupina The Backwards.

Ako na stránke podujatia informujú organizátori z Národného lesníckeho centra (NLC) vo Zvolene, sviatok všetkých lesníkov otvoria zelené námestie alebo les ako živá učebnica. Celé námestie predstaví pestrú zmes toho, čo všetci, ktorí sa zaoberajú prácou a zvelebovaním lesa, produkujú. Na otvorení budú tiež sokoliari, kynológovia, vábničiari či lukostrelci.

Okrem skupiny The Backwards bude návštevníkov zabávať aj skupina Slovak Tango a ešte predtým sa všetci môžu zapojiť do spoločnej výzvy vytvoriť „živé srdce pre les“.

Podujatie bude pokračovať v sobotu (27. 4.) na Pustom hrade nad Zvolenom, a to lesníckym sprevádzaním a lesnou pedagogikou pre rodičov s deťmi.

Lesnícke dni budú tento rok opäť aj v Bratislave na Partizánskej lúke, kde sa v nedeľu (28. 4.) uskutoční predstavenie lesa pomocou hier a súťaží. Bude tam tiež ukážka práce lesníkov, poľovníkov, včelárov, sokoliarov a rezbárov.

Celé podujatie sa skončí v podobnom náučnom duchu v košickom mestskom parku, a to v utorok 7. mája.

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery z Lesníckych dní vo Zvolene z predošlých ro­kov!

V OBRAZOCH:Lesnícke dni lákajú na zvolenské námestie
17
Galéria
Foto: Eva Drugdová / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM