Správy

Lekáreň vo zvolenskej nemocnici otvorene: O ktoré lieky je najväčší záujem?

Opatrenia proti šíreniu nového koronavírusu prijali v týchto dňoch aj lekárne na Slovensku. Lekáreň v Nemocnici Zvolen napríklad reguluje vstup pacientov do svojich priestorov.

Ilustračný obrázok k článku Lekáreň vo zvolenskej nemocnici otvorene: O ktoré lieky je najväčší záujem?
2
Galéria
Zdroj: AGEL SK

Pacienti vstupujú do lekárne po dvoch, maximálne po troch, a personál zároveň dbá o dodržiavanie ich rozstupov. Samozrejmosťou sú pritom rúška a rukavice, ktoré sú pre personál povinnosťou.

„Chránime tým seba aj pacientov. Od nich tiež požadujeme, aby do lekárne vstupovali len s ochranným rúškom. Dvakrát denne po polhodine máme zavreté a dezinfikujeme podlahy, kľučky, pracovný stôl lekárnikov a farmaceutických asistentov, kde sa vydávajú liečivé prípravky, zdravotnícke prostriedky a doplnkový sortiment, a všetky ostatné plochy. V lekárni máme počas dňa v prevádzke aj germicídny žiarič, ktorý sterilizuje vzduch,“ uviedol vedúci farmaceut lekárne Peter Podhorský.

Najväčší záujem je podľa neho momentálne o lieky s obsahom paracetamolu, ibuprofénu, vitamíny a prípravky na imunitu. „Zaznamenávame nedostatok niektorých týchto liekov, pretože pacienti si ich kupovali väčšinou do zásoby. Snažíme sa všetkým vychádzať v ústrety. Našťastie, pacienti si uvedomujú situáciu a správajú sa disciplinovane,“ konštatuje vedúci farmaceut.

Na záver odporúča, aby pacienti boli trpezliví a ohľaduplní. „Zároveň im odporúčame v tomto období užívať najmä vitamín C, selén, zinok a multivitamíny,“ pripomína.

V OBRAZOCH: Lekáreň vo zvolenskej nemocnici v čase koronavírusu
2
Galéria
Zdroj: AGEL SK
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM