Stanislav Černák Krimi

Krupinčan Ján (42) v problémoch: Úplatok 5200 eur ministerskému radcovi!

Na peňažný trest päťsto eur za podplácanie radcu ministerstva dopravy odsúdil v stredu samosudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici Jána Cesnaka (42) z Krupiny.

Ilustračný obrázok k článku Krupinčan Ján (42) v problémoch: Úplatok 5200 eur ministerskému radcovi!
Zdroj: Webnoviny.sk

Obvinený muž si chcel viac ako päťtisícovým úplatkom vybaviť u ministerského radcu Jána Remetu licencie na medzinárodnú autobusovú dopravu zo Slovenska. Cesnak v dohode s prokurátorom priznal, že dal na tri razy úplatok 5200 eur ministerskému radcovi za vybavenie troch licencií na medzinárodnú autobusovú dopravu zo Slovenska do Českej republiky.

Celá séria podplácania

Tým spáchal pokračujúci prečin podplácania verejného činiteľa. Rozsudok je právoplatný, pretože súčasťou dohody je záväzok obvineného, že sa voči verdiktu súdu neodvolá.

Prípadom Cesnaka prokuratúra uzavrela sériu podplácaní bývalého radcu ministerstva dopravy Jána Remetu, ktorému preukázala, že zobral úplatky v celkovej výške 27 000 eur od šiestich ľudí.

Bývalého ministerského úradníka odsúdili za zločin prijímania úplatku na tri roky odňatia slobody podmienečne a peňažný trest 25-tisíc eur. Súčasťou trestu je aj zákaz osem rokov vykonávať štátnu službu a povinnosť počas 4-ročnej skúšobnej lehoty podrobiť sa probačnému dohľadu súdu.

Nechal si platiť na účet

Remeta mal špecifický spôsob získavania úplatkov. Žiadatelia o licencie požadované čiastky vkladali v hotovosti na jeho účty v Slovenskej sporiteľni. Až po tom, ako peniaze nabehli na účet, Remeta vydal licenciu.

Foto: ilustračné

Zdroj: Webnoviny.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM