Nicole Regecová Rôzne

Klobúk dole pred zvolenskými ôsmakmi. Krásna pomoc chorému Adamkovi!

Zvolen môže byť hrdý na žiakov, ktorých vychováva! Trieda ôsmakov učinila úctyhodný čin, keď vyzbierali nemalú sumu pre chorého Adamka. Rodičia malého chlapčeka sa im krásne odvďačili.

Ilustračný obrázok k článku Klobúk dole pred zvolenskými ôsmakmi. Krásna pomoc chorému Adamkovi!
Zdroj: ZŠ M. Rázusa Zvolen

Žiaci zo Základnej školy M. Rázusa vo Zvolene pomohli tým, ktorí sú v ozajstnej v núdzi. Ako sami hovoria, keďže každý deň minú desiatky eur na hlúposti, tentokrát ich radšej použijú zmysluplnejšie. Preto sa rozhodli zorganizovať peňažnú zbierku malému chlapcovi menom Adamko, ktorý trpí detskou mozgovou obrnou. Keďže sa jeho rodina dostala do veľmi zlej finančnej situácie, nemôže si dovoliť hradiť celé jeho liečbu.

Adamko má iba 27 mesiacov a už od narodenia trpí vážnym ochorením. Jeho rodičia sa naňho veľmi tešili – bol ich prvorodený. Ani vo sne im nenapadlo, že by sa s ich dieťaťom mohlo stať niečo zlé. No komplikácie prišli už počas pôrodu. Bábätko spočiatku nedokázalo samé dýchať, pričom sa mu to podarilo až po desiatich minútach. Lekári mu nedávali veľké nádeje.

Malý Adam sa však ukázal ako bojovník a na prekvapenie všetkých, sa z nemocnice dostal už po troch týždňoch. Keďže dieťa bolo pri pôrode nedokysličené, v mozgu mu niektoré bunky odumreli, a tak nemôže ovládať svoje telíčko akoby chcelo. Jeho rodičov ťahá vpred fakt, že aj napriek katastrofálnym prognózam, je na tom oveľa lepšie. Pravidelne s ním rehabilitujú a navštevujú kadejakých odborníkov, čo však maximálne finančne vyčerpáva.

Vďaka zvolenským ôsmakom a finančnej zbierke na celej škole, sa podarilo vyzbierať 910 eur. Tie žiaci odovzdali rodičom Adamka symbolickým šekom, dúfajúc, že sa raz zaradí medzi svojich rovesníkov. Táto suma napomôže uhradiť liečenie v Egypte. Rodičia Kačmarčíkovci boli veľmi dojatí a za túto pomoc nesmierne vďační. Dokonca pre každú triedu zvolenskej Základnej školy M. Rázusa pripravili kalendár s fotkami malého Adamka.

Čítajte tiež:

Zvolenské študentky o nápade, ktorý sa stal tradíciou: Prečo sme sa pustili do netradičných piknikov?

Zvolen spečatí zisk lesníckeho titulu krásnym gestom. Po meste vysadia stromčeky

Krásny čin zvolenských žiakov v OBRAZOCH
3
Galéria
Zdroj: ZŠ M. Rázusa Zvolen
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM