Jakub Forgács Krimi

Klobúk dole pred bystrickými policajtmi: Pri Môťovej ratovali zraneného chlapca (8)

Zachovali si duchaprítomnosť. Dvojica policajtov robila všetko pre to, aby chlapcovi pomohli a najmä zastavili silné krvácanie v oblasti hlavy.

Ilustračný obrázok k článku Klobúk dole pred bystrickými policajtmi: Pri Môťovej ratovali zraneného chlapca (8)
Zdroj: TASR

V utorok okolo 17:30 spozorovala hliadka pohotovostnej motorizovanej jednotky Banská Bystrica vo Zvolene pri priehrade Môťová, vedľa cesty v priekope, malého 8-ročného chlapčeka so zakrvavenou hlavou, ktorú si, ako bolo neskôr zistené, spôsobil pádom z bicykla. Informujú o tom krajskí policajti na svojej facebookovej stránke.

Zastavili silné krvácanie

„Pri chlapčekovi sa zastavili a keď videli, že silno krváca, okamžite mu poskytli urgentnú zdravotnú pomoc. Snažili sa ho upokojiť, nakoľko plakal a skontrolovali, či nemá aj ďalšie poranenia. Bol vystrašený a uzimený, preto ho zabalili do termoizolačnej fólie,“ píšu policajti.

„Na zastavenie krvácania použili viacero obväzov a použili aj svoje vlastné lekárničky. Okamžite privolali rýchlu zdravotnú pomoc a do jej príchodu robili všetko pre to, aby chlapcovi pomohli a najmä zastavili silné krvácanie v oblasti hlavy,“ uvádzajú muži zákona.

Lekár ocenil zásah policajtov

Ako ďalej píšu, po príchode záchranárov chlapčeka odovzdali profesionálom. „Tí zistili, že rana na hlave je natoľko rozsiahla, že si vyžaduje chirurgický zákrok,“ konkretizujú muži zákona.

Službukonajúci lekár podľa slov mužov zákona poďakoval policajtom s uznaním, že prvá pomoc chlapčekovi bola podaná profesionálnym spôsobom. „Za pohotovú reakciu a profesionálny prístup patrí policajtom PMJ Banská Bystrica, npráp. Mariánovi Zvarovi a ppráp. Richardovi Chamulovi veľké uznanie,“ dodávajú policajti.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM