Hokej

Káder HKM sa pomaly formuje: Vo zvolenskom tíme pokračujú aj ďalší odchovanci

Fanúšikovia majú dôvod na radosť. Ďalší obranca a dvaja útočníci predĺžili zmluvy s materským klubom.

Ilustračný obrázok k článku Káder HKM sa pomaly formuje: Vo zvolenskom tíme pokračujú aj ďalší odchovanci
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

V kádri slovenského hokejového majstra HKM Zvolen budú aj v sezóne 2021/2022 pôsobiť odchovanci Jakub Meliško, Patrik Marcinek a Ján Chlepčok. Extraligový klub na svojej oficiálnej webstránke informoval, že sa s nimi dohodol na predĺžení zmlúv.

Pre obrancu Meliška, ktorý 25. júna oslávi 25. narodeniny, pôjde o tretiu sezónu v A-mužstve HKM. V majstrovskom ročníku 2020/2021 nastúpil do 63 zápasov, v ktorých mal bilanciu 2 góly, 9 asistencií, 12 trestných minút a 3 mínusové body. „V prvom rade som čakal na Zvolen, iný klub by som riešil, až keby mi to s HKM nevyšlo. Viacero hráčov z majstrovského základu zostalo, takže sa pokúsime nadviazať na úspech. Rozbehli sme tímovú letnú prípravu na novú sezónu a zatiaľ som spokojný. Tréningy sú pestré, niektoré veci som bol zvyknutý robiť aj predtým,“ povedal Meliško, ktorý si už v kariére vyskúšal aj pôsobenie v Česku i Francúzsku.

Pôsobisko nezmenil ani 22-ročný univerzálny útočník Patrik Marcinek, ktorý mal v sezóne 2020/2021 bilanciu 5 gólov, 7 asistencií, 8 trestných minút a 8 plusových bodov v 58 zápasoch. „Vo Zvolene som doma, mám tu veľa známych a študujem v Banskej Bystrici. Preto som ani na ponuku na prestup nereflektoval,“ povedla Marcinek.

Ďalšie aktuálne správy

Pre 22-ročného útočníka Chlepčoka bol nepríjemný najmä záver sezóny 2020/2021, keď na tréningu utrpel vážne zranenie hlavy. Vo finálovej sérii napokon nenastúpil, no bol rád, že spoluhráči vybojovali majstrovský titul. Chlepčok stihol v sezóne odohrať 30 zápasov, v ktorých mal bilanciu 5 gólov, 1 asistencia, 4 trestné minúty a 4 plusové body. „Som rád, že Zvolenčania mali o mňa záujem a rátajú so mnou aj do novej sezóny. Hrám tu od dorastu, som domáci hráč,“ povedal Chlepčok.

V priloženej fotogalérii nájdete aj zábery z rozhodujúceho finálového zápasu, v ktorom Zvolenčania zdolali Popradčanov.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Aktuality zo Zvolena

V OBRAZOCH: Rozhodujúci finálový zápas HKM Zvolen - HK Poprad
23
Galéria
Zdroj: TASR/Ján Krošlák
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM