Marcel Mojžiš Samospráva

Jožo Pročko na zastupiteľstve: Poslancov chce nakrúcať na kameru, ľahké to ale nemá

Bývalý televízny zabávač Jožo Pročko na kameru nezabúda. Dokazuje to aj jeho spor s poslancami obecného zastupiteľstva v dedine, kde býva. Pročko ich chce nakrúcať pri práci, zastupiteľom sa to však nepozdáva.

Mobil aj kamera

Jožo Pročko po odchode z médií sa dal na podnikanie, ale aj politiku. V dedine Halič (okres Lučenec) pôsobí ako obecný poslanec a nápadmi srší aj pri jeho politickej práci. Kolegov zo zastupiteľstva sa pred časom rozhodol nakrúcať na svoju kameru a mobil. Niektorým sa to však nevidelo a tak mu to zakázali.

„Nepozdávalo sa to niektorým poslancom a občanom. Prijali sme preto uznesenie, že sa môže používať iba obecná kamera a na požiadanie dostane každý výstup na DVD,“ povedal podľa denníka Nový Čas starosta Vladimír Rehánek.

Exmoderátor podľa vlastných slov chcel videá nahrávať preto, aby obyvatelia dediny videli, čo sa deje počas rokovania obecného zastupiteľstva. Jozef Pročko sa však nevzdal a obrátil sa po prijatí uznesenia na prokuratúru. „Obci bolo oznámené, aby vybavili upozornenie prokurátora a odstránili protiprávny stav,“ povedal poslanec Pročko pre Nový Čas a dodal, že dá podnet aj na Ústavný súd. Hlava obce chce celý problém teraz vyriešiť dodatkom k rokovaciemu poriadku.

Chcel aj iné funkcie

Podnikateľ a niekdajší televízny zabávač Jozef Pročko v Haliči pôsobí ako obecný poslanec, no v posledným komunálnych voľbách v roku 2010 sa pokúsil stať dokonca starostom. Vybojovať toto kreslo sa mu však nepodarilo, keď ho vo vzájomnom súboji porazil jeho jediný protikandidát V. Rehánek. Pročko do volieb išiel ako nezávislý a rok predtým neúspešne kandidoval na poslanca banskobystrického župného zastupiteľstva.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM